Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Ladies and Gentelmen - Wystawa fotografii Mateusza Nasternaka - Galeria TCK

Ladies and Gentelmen - Wystawa fotografii Mateusza Nasternaka - Galeria TCKZ początkiem nowego sezonu, po wakacyjnej przerwie zapraszamy do Galerii Tarnowskiego Centrum Kultury na wystawę fotografii Mateusza Nasternaka „Ladies and Gentlemen”, której wernisaż z udziałem autora odbędzie się 7 września o godzinie 18.00. Na wystawie zaprezentowane zostaną zdjęcia stanowiące część większego charytatywnego projektu "Kalendarz Gentlemani" z roku 2011, którego pomysłodawcą jest - Patryk Wolski, producentem Olivier Janiak, autorem zdjęć - Mateusz Nasternak.

Bohaterami zdjęć znani polscy artyści, muzycy i aktorzy. W tegorocznej edycji kalendarza do sesji zdjęciowej oprócz mężczyzn zaproszone zostały także kobiety. Kalendarzowi towarzyszyła płyta z piosenkami wykonanymi przez duety aktorsko-muzyczne; m.in. Reni Jusis i Lesław Żurek, Ewelina Flinta i Arkadiusz Jakubik, Justyna Steczkowska i Ewa Szykulska, Urszula Dudziak i Tomasz Kot.

Kalendarz „Gentlemani” związany jest z szerszą akcją charytatywną „stop bosym stopom”, która została zorganizowana już po raz czwarty, a jej celem jest zakup obuwia dla dzieci z najuboższych rodzin. Kalendarze corocznie znikają z półek w przeciągu tygodnia, dzięki temu organizatorzy mogą przekazać dzieciakom w całej Polsce kilkanaście tysięcy par butów. „Dżentelmeni” biorący udział w akcji to przede wszystkim znani i popularni ludzie, którzy zgodzili się „oddać swoje twarze”. Sukces tego przedsięwzięcia opiera się również na wyjątkowości zdjęć autorstwa Mateusza Nasternaka.

Na wystawie zaprezentowanych zostanie 25 czarnobiałych portretów. Wedle zamysłu autora: „Czerń i biel to podstawa fotografii, szczególnie w takich dużych formatach.(…) Dla mnie jest to forma wyrazu, od której zacząłem i bardzo ją lubię. Nie myślałem o tym, aby robić jakieś bardzo artystyczne zdjęcia. Myślę obrazami i to była pierwsza rzecz, jaka przyszła mi do głowy – czerń, biel, ramki, przestrzeń i kontrastowość.” – powiedział w wywiadzie podczas wernisażu wystawy w Sopocie Mateusz Nasternak. Zapraszamy na tę szczególną wystawę artystycznych portretów znanych i lubianych artystów, która jest częścią tak ciekawej akcji.

Wystawa w Galerii TCK czynna jest od 8 do 30 września br., od poniedziałku do soboty, w godzinach 10.00 -18.00. Wstęp 2 zł i 1 zł (ulgowy).

Mateusz Nasternak urodzony w Sopocie, mieszka i pracuje w Warszawie. Reprezentowany przez agencje "6584" w Polsce oraz "the republic" w Singapurze, gdzie również bywa i pracuje. Specjalizuje się głównie w fotografii reklamowej i portretowej, w jego zdjęciach głównie interesują go ludzie w których pociąga go ich historia, osobowość, charyzma i siła. Na swoim koncie ma fotografie wielu znanych osób z życia publicznego, polski i z zagranicy. Aktorów, muzyków, poetów, polityków, a także głowy Państwa. W tym roku został poproszony przez ambasadę Szwecji o wykonanie portretu Króla Szwecji podczas jego pobytu w Polsce. Jego zdjęcia publikowane są w wielu wiodących pismach polskich. Przedruki jego prac znalazły się również w pismach zagranicznych między innymi Holandii, Chinach oraz Francji. Angażuje się również w projekty artystyczne i społeczne. Z ciekawszych na swoim koncie ma współpracę m.in. z Tomkiem Bagińskim do projektu "Hardkor 44", projekt dla restauracji Katarzyny Figury "Kom", projekt "Dżentelmeni" czy "Warszawa się uśmiecha", organizowany wraz z Gazetą Wyborczą.

Info: TCK

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.