Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

L.STADT, Sayes - Piwnice TCK

L.STADT - Piwnice TCKŁódzka formacja L.STADT powraca na koncert do Tarnowa. Z nowymi doświadczeniami na międzynarodowych scenach, z kolejnym, po debiutanckim, materiałem, który ukazał się na albumie"EL.P". Koncert łodzian poprzedzi występ tarnowskiego trio SAYES.

Na koncert zapraszamy do Piwnic TCK 2 marca 2012 o godz. 19:00. Przedsprzedaż biletów w cenie 20 zł. od 13 lutego w Biurze Obsługi TCK - Rynek 5.

L.Stadt - to łódzka grupa muzyczna która w swoim dorobku artystycznym ma dwa albumy długogrające oraz zdążyła zagrać na największych imprezach muzycznych w Polsce, USA, Kanadzie i Europie.
Każdy ich występ to koncertowa petarda, energetyczny wulkan, pełen magii, rytmu i surf rockowego brzmienia muzyczny spektakl. Ich świeże i niebanalne spojrzenie na muzykę porywa publikę już od pierwszego gitarowego riffu. L.Stadt tworzą czterej młodzi, profesjonalni muzycy: wokalista, gitarzysta i pianista Łukasz Lach, basista Adam Lewartowski i dwóch perkusistów: Andrzej Sieczkowski i Piotr Gwadera. Każdy z nich ma za sobą doświadczenie w innych grupach i udział w różnorodnych projektach muzycznych. Spontaniczność i wrodzony talent oto, co stanowi uzupełnienie L.Stadtowskiej mieszanki. Dzięki niej potrafią tworzyć niebanalną, ambitną i jednocześnie rozrywkową muzykę dla słuchaczy o szerokich horyzontach.

L.Stadt pochodzą z Łodzi ale poznali sie w Strasburgu. Pierwszy koncert odbył się na scenie klubowej w trakcie festiwalu Camerimage w 2003 roku. Muzyka zespołu jest melodyjna, mimo to krytycy mają problem z określeniem ich stylu muzycznego, jeden z francuskich dziennikarzy okreslił to jako alternative-pop-garage-noise-rock. Byli finalistami ogólnopolskiej akcji Gazety Wyborczej “Gra Muzyka”. Latem 2004 uczestniczyli w festiwalu Class Rock w Aix en Provence we Francji, a ich występ znalazł się na płycie DVD. W 2005 zagrali na prestiżowym festiwalu Czterech Kultur w Łodzi.
Debiutancki album – "L.Stadt" miał swoją premierę - 29 lutego 2008. Płyta miała fantastyczne recenzje a zespół według polskich mediów został uznany za nadzieję polskiej muzyki.
Nagrania zespołu zostały wydane na składankach: Lista Przebojów programu 3-go, OFFensywa, Program Alternatywny, FDM oraz do ścieżki dźwiękowej filmu "Aleja Gówniarzy" oraz “Wszystkie Covery Świata” z utworem Ain’t Got My Music (John Porter).

Utwór "Londyn" otrzymał nominację w kategorii Najlepszy Rockowy Hit Roku 2009 do ESKA Music Avards 2009.
Od wydania płyty zagrali ponad 150 koncertów klubowych i plenerowych w Polsce oraz za granicami min. w Niemczech, Anglii, Chorwacji oraz na festiwalach PKO BP London Live – Wembley Arena, Opener, Off-festival, Aix Provance Class-rock, 4 Kultury, Wroclaw Non Stop, Bremen Viertel Fest, B2gheter (Litwa). W 2010 roku zespół otrzymał zaproszenie na jeden z największych festiwali muzycznych w Stanach Zjednoczonych – SXSW – w Austin. W trakcie pobytu zespół zagrał w sumie 13 razy, odbywając przy tym pierwsza trasę po Texasie (Austin, Houston, Dallas, Ft. Worth).

Obecnie zespół promuje drugą płytę "EL.P", grając koncerty w kraju, Europie czy za Atlantykiem.

Info: TCK

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.