Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

'Kto dogoni psa' w Teatrze Solskiego. M.Kwaśny, E.Herbuś.

Na specjalną prośbę tarnowskich widzów zaproszono Marcina Kwaśnego ze swoim spektaklem „Kto dogoni psa”. To zmodyfikowana wersja inscenizacji autorstwa tarnowskiego policjanta Marcina Skóry. Została zaprezentowana po raz pierwszy w warszawskim Teatrze Ochoty. Edytę Herbuś, Marcina Kwaśnego będzie można zobaczyć na deskach tarnowskiej sceny w niedzielę o godz. 19:00


Kanwą do powstania sztuki "Kto dogoni psa" stały się autentyczne wydarzenia. Marcin Skóra, z zawodu policjant wydziału zabójstw, opisał w niej doświadczenia zaczerpnięte bezpośrednio ze swojej pracy w Komendzie Rejonowej Policji w Tarnowie - mówi Marcin Kwaśny. Mnie pozostało przełożyć opisane doświadczenia na język teatru, nadając im współczesny i dynamiczny kształt.
Jak piszą twórcy sztuka ta nie czyni z policjantów dzielnych bohaterów, natomiast wyraźnie zwraca uwagę na ludzki wymiar ich niełatwej pracy. Ukazuje mechanizmy przemocy, jakie działają nie tylko w świecie przestępczym ale i w świecie stróży prawa. Dramat ten odkrywa przed nami ponadczasowe prawdy o człowieku. Mówi o tym, że znamy siebie na tyle, na ile nas sprawdzono lub na ile sprawdziliśmy się sami. Nigdy jednak nie wiemy do czego jest zdolny i jaką tajemnicę  kryje przed nami człowiek, którego wydawać by się mogło dobrze znamy.

Tarnowska „Fabryka” miała swoją premierę w marcu 2009 roku, natomiast spektakl „Kto dogoni psa” powstał w październiku.

Pamiętam swoją rozmowę z Marcinem Skórą, gdy przyszedł z tekstem – przypomina Edward Żentara, dyrektor Tarnowskiego Teatru. Wziąłem wydruk na weekend i dostrzegłem w nim niezaprzeczalną wartość autentyzmu wydarzeń i relacji zaangażowanego w nie policjanta. Podjąłem wtedy decyzję, że ten spektakl powstanie na naszej scenie. Jestem niezwykle ciekaw jak wygląda ta nowa inscenizacja.

Marcin Skóra, Marcin Kwaśny „Kto dogoni psa”. Reżyseria – Marek Stacharski, obsada: Marcin Kwaśny – Marek Sakłak, Edyta Herbuś – Zofia Sakłak, Bogusław Kaczmarczyk – Młotek, Krzysztof Chudzicki – Żyła, Zuzia Pisz – Madzia, scenografia – Magdalena Brzeska, kostiumy – Emilia Korycka, Muzyka – Marcin Nierubiec, Światło – Paweł Dyllus, fotosy – Angelina Stasiak, Andrzej Wencel. Spektakl tylko dla widzów dorosłych!


Sprzedaż i rezerwacja biletów w Biurze Organizacji Widowni w Pałacu Młodzieży w Tarnowie, ul. Piłsudskiego 24 tel. kom. 668 008 904, tel.(14) 699 12 53, e-mail: promocja@teatr.tarnow.pl

Twórcy przedstawienia:
Autorzy: Marcin Skóra, Marcin Kwaśny
Reżyseria – Marek Stacharski

Obsada:
Marcin Kwaśny – Marek Sakłak
Edyta Herbuś – Zofia Sakłak
Bogusław Kaczmarczyk – Młotek
Krzysztof Chudzicki – Żyła
Kasia Zakrzewska/Zuzia Pisz - Madzia

Scenografia – Magdalena Brzeska
Kostiumy – Emilia Korycka
Muzyka – Marcin Nierubiec
Światło – Paweł Dyllus
Fotosy – Angelina Stasiak, Andrzej Wencel

Spektakl dla widzów pełnoletnich.
 
WYGRAJ ZAPROSZENIE!

Szczegóły konkursu: www.kubakwasny.pl
Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.