Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Krzysztof Kiljański na finał obchodów 20 lat Tarnowskiego Centrum Kultury

Krzysztof Kiljański na finał obchodów 20 lat Tarnowskiego Centrum Kultury26 maja na tarnowskim Rynku o godz. 19:00 odbędzie się koncert Krzysztofa Kiljańskiego z gościnnym udziałem Anny Kłys, podczas którego Artyści zaśpiewają piosenki Jonasza Kofty. Koncert ten jest ostatnim elementem składającym się na obchody jubileuszu 20 lat Tarnowskiego Centrum Kultury. Przypomnijmy, że w ramach jubileuszu 24 maja w Piwnicach TCK wystąpi Afro Kolektyw, a dzień później Dorota Miśkiewicz. Wstęp na koncert Krzysztofa Kiljańskiego jest wolny.

Krzysztof Kiljański – wokalista jazzowy. W czasach szkolnych, w latach 80. związany głównie z piosenką poetycką-autorską, którą uprawiał między innymi z formacją  EX Nonet, zdobywając nagrody i wyróżnienia m.in. na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych Śpiewajmy Poezję w Olsztynie czy Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. W pierwszej połowie lat 90. był wokalistą Śląskiej Estrady Wojskowej we Wrocławiu. Od 1998 roku zaangażowany w wiele jazzowych projektów. W 2001 roku otrzymał wyróżnienie indywidualne na Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Złota Tarka, potem zdobył II miejsce, występując w konkursie Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu.

W 2003 roku zapadła decyzja o wydaniu debiutanckiego albumu, który współtworzył wraz z Witoldem Cisłą i Willy Bellem (autor większości tekstów). Płyta „In The Room”, która ukazała się nakładem wytwórni KAYAX okazała się wielkim sukcesem w 2005 roku, sprzedając się w nakładzie blisko stutysięcznym, zaś singel Prócz ciebie, nic w duecie z Kayah przez długie tygodnie okupowała listy przebojów. Utwór ten święcił też triumfy na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie został nagrodzony Superjedynką oraz zdobył Fryderyka 2005 w kategorii przebój roku.

Krzysztof Kiljański został też Laureatem Fryderyka w kategorii wokalista roku. Brał udział w festiwalach piosenki w Opolu i Sopocie, jak również w wielu programach telewizyjnych, między innymi: Co Tu Jest Grane, Przebojowa noc, czy Mój pierwszy raz. Nagrał piosenki do ścieżki dźwiękowej w filmach: „Rozmowy nocą” (Podaruj Mi w duecie z Veronique le Berre) oraz „Idealny facet dla mojej dziewczyny” (I Wanna Be Loved by You w duecie z Olgą Szomańską). Na swoim koncie ma też duety z Bogusławem Mecem, Anną Serafińską Martyną Jakubowicz, Grażyną Szapołowskąm, Elżbietą Adamiak, które ukazały się na różnych kompilacjach. Gościnnie wziął udział również w realizacji kolejnego wydawnictwa pod tytułem „Yugopolis 2”, śpiewając dwie piosenki (Dzień Pomyłek, Dla Siebie Sami), które ukazało się we wrześniu 2011 r.

W lutym 2012 roku ukazała się płyta „Barwy Kofty”. Album zawiera 12 piosenek, evergreenów i mniej znanych utworów z tekstami Jonasza Kofty w odważnych aranżacjach Krzysztofa Herdzina, Tomasza Szymusia i Artura Lesickiego. Nad całością brzmienia czuwał znakomity gitarzysta jazzowy Artur Lesicki. Na płycie obok sekcji rytmicznej usłyszeć można instrumenty smyczkowe i sekcję dętą. Do współpracy przy płycie Krzysztof zaprosił młodą zdolną wokalistkę Annę Kłys, znaną choćby z telewizyjnego show X Factor, która brawurowo zaśpiewała 4 piosenki, a wspólnie z wokalistą wykonała Sambę przed rozstaniem.

Podczas tarnowskiego koncertu Krzysztof Kiljański z espołem i gościnnym udziałem Anny Kłys wykona piosenki Jonasza Kofty (m.in. Moja Wolność, Kwiat Jednej Nocy, Jej Portret, Wakacje z Blondynką Samba Przed Rozstaniem, Sufit, Trzeba Marzyć), ale nie zabraknie również przebojów z debiutanckiego albumu (Prócz ciebie, nic, I Don't Know Where Life's Going).

Krzysztof Kiljański na finał obchodów 20 lat Tarnowskiego Centrum KulturyKrzysztof Kiljański na finał obchodów 20 lat Tarnowskiego Centrum Kultury

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.