Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Krakowska przyspiesza

Krakowska przyspieszaPrace przy rewitalizacji głównej ulicy miasta idą do przodu. Trwa właśnie układanie nawierzchni na odcinku od ulicy Targowej do ulicy Nowy Świat. Remont postępuje także poniżej tej ostatniej. Tam z kolei ekipy budowlane rozpoczęły układanie kostki pod parkingi.

Dobre wiadomości odnośnie postępu prac dochodzą także z rejonu skrzyżowania Krakowskiej z ulicą Krasińskiego, gdzie zakończono już roboty sieciowe i przystąpiono do układania podbudowy w celu jak najszybszego umożliwienia przejazdu z ulicy Krasińskiego w ulicę Krakowską i dalej w Bema.

Przypomnijmy, że w ramach projektu wykonana zostanie nowa podbudowa jezdni oraz miejsc postojowych, a ich nawierzchnia zostanie wykonana z kostki z porfiru. Zmieni się także nawierzchnia chodników, które zostaną wykonane z płyt granitowych. Projekt będzie zrealizowany bez wydzielania jezdni oraz chodników krawężnikami.

Rewitalizacja jednej z głównych ulic miasta oznaczać będzie również zamontowanie nowych elementów małej architektury, takich jak ławki, kosze na śmieci, słupki blokujące, a także stylizowane latarnie uliczne.

Projekt poprawy wizerunku centrum miasta realizowany jest w ramach działania 6.1 Rozwój miast Schemat A. Projekty realizowane wyłącznie w ramach programu rewitalizacji Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego trwa już od 2007 roku. Związane z nimi wydatki to łącznie blisko 16 milionów złotych. Dofinansowanie wynosi ponad 6 milionów złotych, co stanowi 70 % kosztów kwalifikowanych.

Dodatkowo, jak informuje Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich, jeszcze w tym roku nastąpi podpisanie umowy z wykonawcą na budowę dwupasmowego ronda na skrzyżowania ulicy Błonie i alei Jana Pawła II. Jeżeli pogoda pozwoli, prace ruszą jeszcze w roku bieżącym.

Info: UMT

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.