sobota, 29 listopada 2014 r. 333 dzień roku.

News

Koncert wokalisty Dżemu Maćka Balcara w Centrum Sztuki Mościce [16.01]

Maciej Balcar16 stycznia (niedziela) w Centrum Sztuki Mościce, odbędzie się koncert Maćka Balcara - wokalisty DŻEMU i zespołu NIE-BO promujący najnowszą płytę "OGIEŃ I WODA".

Na początku listopada ukazała się druga solowa płyta Maćka Balcara wokalisty Dżemu - "Ogień i woda", nagrana wraz z zespołem Nie-Bo. To właśnie ci muzycy będą wspierać go podczas ogólnoppolskiej trasy koncertowej, która rozpocznie się 13 stycznia 2011 roku w Krakowie. W planach jest kilkanaście występów.Termin: 16 stycznia 2011r., godz. 18.00
Miejsce: Centrum Sztuki Mościce, Duża Scena
Bilet: 25 zł
Sprzedaż i rezerwacja: kasa CSM, ul. Traugutta 1, 14 633 46 07


Maciej Balcar
autor tekstów, muzyk, kompozytor, aktor teatralny i filmowy.

Ma na koncie solową płytę pt. "CZARNO", która ukazała się w roku 1998, a wzięli w niej udział m.in. bracia Golcowie, Mateusz Pospieszalski, Janusz YANINA Iwański i Jose Torres. Album promowały 4 single I 2 teledyskiWcześniej współpracował z zespołami VICKY VICTIM (metal) i Blues Forever z którym nagrał w 1995 materiał na płytę, nakręcił dwa teledyski (Gniew, Farmer), oraz występował na licznych festiwalach bluesowych w Polsce. Od wielu też lat przyjaźni się i współpracuje z zespołem HARLEM, z którym m.in. w 2000 roku nagrał jako gościnny wokalista 5 utwórów na płycie ?Amulet? i nakręcił dwa teledyski ("Wierzę w Siebie", "Biegnę") promujące tę płytę.

W roku 1996 zagrał epizod w filmie historycznym, polsko-francuskiej produkcji, "Marion du Faouet". W 1999 roku reżyser Roland Rowiński powierzył mu rolę w spektaklu Teatrze Telewizji pt. ?Gorący Oddech Pustyni? wg Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. W tym samym roku nagrał kolędy na płycie, którą wymyślił i realizował Jerzy Grunwald. Teledyski do kolęd kręcone były w Izraelu dla II programu TVP. Już rok później (2000) zaproszony został przez Teatr Rozrywki w Chorzowie do roli Jesusa w słynnej rock-operze "Jesus Christ Superstar", która to okazała się ogromnym sukcesem i jest grana do dziś przy pełnych widowniach. Dodatkowo Maciej jest odtwórcą roli Rogera w spektaklu "Rent" wystawianego również przez Teatr Rozrywki w Chorzowie. W 2002 użyczył głosu "Mustangowi z Dzikiej Doliny"(Dreamworks), gdzie wcielił się w rolę zarówno narratora historii (org. Matt Damon), jak i wykonawcy poskojęzycznych wersji piosenek do filmu (autorstwa Briana Adamsa).

W 2005 zagrał postać Indianera w filmie Jana Kidawy-Błońskiego "Skazany na Bluesa".

Występował na licznych imprezach i festiwalach, m.in. na 50-leciu Łódzkiej Szkoły Filmowej (1998, ze Zbigniewem Nahornym), w 1999 i 2008 na Jazzie nad Odrą, w 1998 I 2000 na festiwalu w Opolu w konkursie premier, wykonywał tam również w koncercie galowym utwór Czesława Niemena "Pod Papugami" z którym ponownie wystąpił na Wiktorach' 99. Wokalista roku 2004 wg czytelników "Twojego Bluesa".

http://www.mck.tarnow.pl/pol/scena_artystyczna/archiwum/wydarzenia/koncert_macka_balcara_wokalisty_dzemu_i_zespolu_nie_bo_promujacy_najnowsza_plyte_ogien_i_woda_16_stycznia_2011r_godz_18_00  Maciej Balcar  Maciej Balcar

Więcej informacji:
http://www.mck.tarnow.pl/

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników i serwis NocnyTarnow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii. Aby zachować poziom dyskusji, jest ona moderowana. Redakcja nie akceptuje wypowiedzi obraźliwych, wulgaryzmów (w tym także wygwiazdkowanych), naruszających prawo oraz prawem chronione dobra osób trzecich.

Najnowsze na forum

NocnyTarnow.pl

Największy i najpopularniejszy portal w Tarnowie, specjalizujący się w rozrywce i kulturze regionu tarnowskiego.

Na łamach portalu prezentujemy kompleksowe informacje dotyczące imprez klubowych, koncertów, wydarzeń kulturalnych i ważniejszych spraw mieszkańców.

Copyright

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja
i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.