Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Koncert wokalisty Dżemu Maćka Balcara w Centrum Sztuki Mościce [16.01]

Maciej Balcar16 stycznia (niedziela) w Centrum Sztuki Mościce, odbędzie się koncert Maćka Balcara - wokalisty DŻEMU i zespołu NIE-BO promujący najnowszą płytę "OGIEŃ I WODA".

Na początku listopada ukazała się druga solowa płyta Maćka Balcara wokalisty Dżemu - "Ogień i woda", nagrana wraz z zespołem Nie-Bo. To właśnie ci muzycy będą wspierać go podczas ogólnoppolskiej trasy koncertowej, która rozpocznie się 13 stycznia 2011 roku w Krakowie. W planach jest kilkanaście występów.Termin: 16 stycznia 2011r., godz. 18.00
Miejsce: Centrum Sztuki Mościce, Duża Scena
Bilet: 25 zł
Sprzedaż i rezerwacja: kasa CSM, ul. Traugutta 1, 14 633 46 07


Maciej Balcar
autor tekstów, muzyk, kompozytor, aktor teatralny i filmowy.

Ma na koncie solową płytę pt. "CZARNO", która ukazała się w roku 1998, a wzięli w niej udział m.in. bracia Golcowie, Mateusz Pospieszalski, Janusz YANINA Iwański i Jose Torres. Album promowały 4 single I 2 teledyskiWcześniej współpracował z zespołami VICKY VICTIM (metal) i Blues Forever z którym nagrał w 1995 materiał na płytę, nakręcił dwa teledyski (Gniew, Farmer), oraz występował na licznych festiwalach bluesowych w Polsce. Od wielu też lat przyjaźni się i współpracuje z zespołem HARLEM, z którym m.in. w 2000 roku nagrał jako gościnny wokalista 5 utwórów na płycie ?Amulet? i nakręcił dwa teledyski ("Wierzę w Siebie", "Biegnę") promujące tę płytę.

W roku 1996 zagrał epizod w filmie historycznym, polsko-francuskiej produkcji, "Marion du Faouet". W 1999 roku reżyser Roland Rowiński powierzył mu rolę w spektaklu Teatrze Telewizji pt. ?Gorący Oddech Pustyni? wg Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. W tym samym roku nagrał kolędy na płycie, którą wymyślił i realizował Jerzy Grunwald. Teledyski do kolęd kręcone były w Izraelu dla II programu TVP. Już rok później (2000) zaproszony został przez Teatr Rozrywki w Chorzowie do roli Jesusa w słynnej rock-operze "Jesus Christ Superstar", która to okazała się ogromnym sukcesem i jest grana do dziś przy pełnych widowniach. Dodatkowo Maciej jest odtwórcą roli Rogera w spektaklu "Rent" wystawianego również przez Teatr Rozrywki w Chorzowie. W 2002 użyczył głosu "Mustangowi z Dzikiej Doliny"(Dreamworks), gdzie wcielił się w rolę zarówno narratora historii (org. Matt Damon), jak i wykonawcy poskojęzycznych wersji piosenek do filmu (autorstwa Briana Adamsa).

W 2005 zagrał postać Indianera w filmie Jana Kidawy-Błońskiego "Skazany na Bluesa".

Występował na licznych imprezach i festiwalach, m.in. na 50-leciu Łódzkiej Szkoły Filmowej (1998, ze Zbigniewem Nahornym), w 1999 i 2008 na Jazzie nad Odrą, w 1998 I 2000 na festiwalu w Opolu w konkursie premier, wykonywał tam również w koncercie galowym utwór Czesława Niemena "Pod Papugami" z którym ponownie wystąpił na Wiktorach' 99. Wokalista roku 2004 wg czytelników "Twojego Bluesa".

http://www.mck.tarnow.pl/pol/scena_artystyczna/archiwum/wydarzenia/koncert_macka_balcara_wokalisty_dzemu_i_zespolu_nie_bo_promujacy_najnowsza_plyte_ogien_i_woda_16_stycznia_2011r_godz_18_00  Maciej Balcar  Maciej Balcar

Więcej informacji:
http://www.mck.tarnow.pl/

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.