Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Koncert Tubis Trio - CSM

Koncert Tubis Trio - CSMTubis Trio został założony przez łódzkiego pianistę Macieja Tubisa w 2004 roku. Od samego początku głównym założeniem było tworzenie własnych kompozycji i kreowanie własnego stylu.

Inspiracje płyną z nurtu jazzu i muzyki klasycznej, z muzyki Coltrane'a, ale i Prokofiewa, z nieodżałowanego tria E.S.T. po rockowy jazz w wykonaniu The Bad Plus. Ale to tylko inspiracje, które powodują bodźce do tworzenia własnych dźwięków i nie trzymania się utartych stylów.

- Podczas koncertu staramy się zaskoczyć nie tylko publiczność, ale i samych siebie, stąd utwory pod tym samym tytułem brzmią na kolejnych koncertach zupełnie inaczej. Po jednym z koncertów ktoś powiedział: „Podobało mi się! Ale to chyba nie był jazz? Bo ja jazzu to nie lubię!" - mówi Maciej Tubis.

Ostatnie koncerty Tubis Trio publiczność ocenia jako energetyczne i witalne.

W programie tarnowskiego koncertu znajdą się głównie własne kompozycje Tubis Trio, ale także utwory Krzysztofa Komedy - Kołysanka Rosemary, Svantetic czy Nim wstanie dzień z filmu "Prawo i pięść". Pretekstem do takich wykonań jest 80-ta rocznica urodzin kompozytora.
Debiutancka płyta zespołu „Live In Luxembourg" została umieszczona w brytyjskim magazynie Jazzwise, przez uznanego krytyka Stuarta Nicholsona, na 5 miejscu w zestawieniu najlepszych płyt jazzowych 2009 roku na świecie.

W koncercie udział wezmą:
Maciej Tubis - pianista klasyczny i jazzowy, kompozytor
Marcin Lamch - kontrabasista jazzowy, basista, kompozytor, aranżer
Przemek Pacan - perkusista jazzowy


23 października 2011 r. godz. 18.00
Scena na Antresoli, Centrum Sztuki Mościce, Tarnów
Cena biletów: 20 zł

Informacja i sprzedaż biletów : Kasa CSM 14 633 46 04

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.