Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Koncert "Powróćmy jak za dawnych lat" w CSM

Koncert Powróćmy jak za dawnych lat w CSMKoncert „Powróćmy jak za dawnych lat" w wykonaniu Jacka Wójcickiego i Adrianny Bujak - Cyran z towarzyszeniem zespołu kameralnego prowadzonego przez Tomasza Chmiela.

W repertuarze znalazły się piosenki m.in.: „Ada to nie wypada", „Zimny drań", „Ta ostatnia niedziela ", „Serce". Pochodzą one z przedwojennych filmów takich jak: „Manewry miłosne", „Szpieg w masce", „Co mój mąż robi w nocy", „Świat się śmieje", „Piętro wyżej", i innych.

Autorami tekstów i muzyki są sławy: Ludwik Starski, Julian Tuwim, Andrzej Włast, Henryk Wars i Jerzy Petersburski.

Autorem aranżacji wszystkich utworów jest krakowski dyrygent i pianista Tomasz Chmiel, zaś piosenki wykonują Adrianna Bujak-Cyran sopran, solistka Opery Krakowskiej oraz Jacek Wójcicki, gwiazda krakowskiej Piwnicy pod Baranami.

Większość utworów składających się na program doczekała się swojego własnego pozafilmowego życia, pojawia się w coraz to nowych odsłonach i aranżacjach. Stare filmy zapadają w pamięć poprzez pojedyncze sceny, kadry i wybrane kreacje aktorskie. Zaś melodie rozpoznajemy niemal wszyscy. Słowa dawnych piosenek wciąż nas bawią     i wzruszają.

„Powróćmy jak za dawnych lat" to sentymentalna podróż do czasów, kiedy życie było piękniejsze, uczucia głębsze i bardziej szczere, a miłość potrafiła wszystko wybaczyć...

JACEK WÓJCICKI
Aktor i śpiewak należący do legendarnej Piwnicy pod Baranami w Krakowie. Ukończył Wydział Aktorski w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie.
Został nagrodzony na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.
Obdarowany niezwykłym głosem i doskonałą dykcją kreuje na scenie postaci romantyczne, charakterystyczne ale także pełne temperamentu i humoru.

Przez lata związany był z krakowskim Teatrem Słowackiego, Kabaretem Olgi Lipińskiej, cyklicznymi programami telewizyjnymi. Występował w filmach i serialach. Wykonywał piosenki filmowe i serialowe. Jest osobowością polskiej estrady.

ADRIANNA BUJAK - CYRAN
Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu dr Katarzyny Oleś–Blacha. Brała udział w kursach mistrzowskich m.in. Ryszarda Karczykowskiego, Howarda Crooka, Marcina Habeli i Christiny Pluhar. Otrzymała stypendium Małopolskiej Fundacji Stypendialnej Sapere Auso.
Jest solistką Zespołu Muzyki Dawnej FLORIPARI z Królewskiego Zamku na Wawelu, z którym występowała na wielu prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą m.in. na Słowacji, w Niemczech, Rumunii, Mołdawii, Litwie i Anglii.
Jako członek kameralnego zespołu Capella Cracoviensis specjalizującego się w wykonawstwie muzyki oratoryjno-kantatowej brała udział w nagraniu płyty pt. Offertoria et Communiones Totius Anni 1611 Mikołaja Zieleńskiego, która w 2009 roku otrzymała Nagrodę Muzyczną Fryderyk. Współpracuje ze scholą gregoriańską Flores Rosarum, Krakowską Operą Kameralną, orkiestrą Fundacji Akademii Muzyki Dawnej w Szczecinie oraz Zespołem Muzyki Dawnej Camerata Cracovia.

W 2010 zadebiutowała na deskach Opery Krakowskiej w spektaklu Spojrzenia pod dyr. Rubena Silvy.
Pracę z piosenką estradową zaczynała w kabarecie Loch Camelot, z którym dokonała licznych nagrań dla radia i telewizji. Na scenie tego kabaretu występowała także z recitalem piosenek francuskich oraz w autorskim programie Basi Stępniak – Wilk „Wieczory Nieperwersyjne”, które w bieżącym roku zostały zarejestrowane na płycie CD. Jest zwyciężczynią Ogólnopolskiego Festiwalu Niezapomnianych Artystów w Bydgoszczy oraz Grechuta Festival (2011).

19 lutego 2012 r. godz. 18.00  Duża Scena CSM
Ul. Traugutta 1, 33 - 101 Tarnów
Cena biletu: 40  zł
Sprzedaż i informacje Kasa CSM tel. 14 633 46 04

Info: CSM

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.