Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Koncert Poleshift Project w Centrum Sztuki Mościce

Koncert Poleshift Project w Centrum Sztuki MościceW sobotę 16 marca w Centrum Sztuki Mościce, odbędzie się koncert zespołu Poleshift Project, w składzie Malwina Kołodziejczyk (saksofon tenorowy), Kuba Wójcik (gitara) Jakub Miarczyński (perkusja).

Wykonują muzykę improwizowaną "zahaczajc" o wiele nurtów muzycznych. Słychać w ich grze pociąg do free jazzu, współczesnej muzyki klasycznej i ogólnie rozumianego trzeciego nurtu, muzyki elektronicznej, punka, folku i innych stylów o których zapomnieli tu wspomnieć. Nie jedno razem już zagrali, nie jedno przeżyli, lubią wypić herbatę Rojbos miód+wanilia z "Biedry".

Koncert Poleshift Project w Centrum Sztuki MościceW ramach walki o równouprawnienie odchodzą od tradycyjnego podziału obowiązków swoich instrumentów w zespole- rezygnują z podziału na sekcję i solistę oraz wykorzystują swoje instrumenty w niekonwencjonalny sposób. Ich muzyka jest wynikiem otwartej interakcji pomiędzy członkami zespołu, publicznością i otoczeniem. Stawia pytania, czasami prowokuje i szokuje, ale z pewnością nie pozwala przejść obok siebie obojętnie.

Centrum Sztuki Mościce, 16 marca, Scena na Antresoli
Godz. 19:00
Wstęp: wolny


MALWINA KOŁODZIEJCZYK- saksofonistka, improwizatorka. Nie jest umysłem ścisłym- podobają się jej melodie, których nigdy nie słyszała.

Współtworzy Poleshift Project, jest członkiem Cracow Improvisers Orchestra. Kocha muzykę w dobrym wydaniu niezależnie od stylu czy kierunku. Gra, koncertuje z jazzmanami, improwizatorami, dj-ami, twórcami muzyki elektronicznej, ma duże doświadczenie w wykonastwie współczesnej muzyki klasycznej. Koncertuje solo, dmuchając w saksofon jak również obstłukując go. Brała udział w kilkudziesięciu warsztatach muzycznych które prowadzili wielcy świata szerokopojętej muzyki improwizowanej, jazzowej, klasycznej.

W 2011 i 2012 roku uczestniczyła w warsztatach SIM prowadzonych przez : Raviego Coltrane'a, Tyshawna Soreya, Ralpha Alessiego, Marka Heliasa, Jima Blacka, Matta Mitchella. W 2012 roku została zaproszona do udziału w międzynarodowym polsko-włosko-holenderskim projekcie YouMe, w ramach którego wystąpiła podczas festiwali Warsaw Summer Jazz Days 2012 (Warszawa), Casa Del Jazz 2012(Rzym), oraz na koncercie specjalnym organizowanym w Koninklijk'Conservatorium (Haga). Nie jest TĄ dziewczyną która występuje z saksofonem w "Jaka to melodia".

KUBA WÓJCIK – gitarzysta, kompozytor, improwizator, muzyk poszukujący. W swojej grze wykorzystuje elementy z różnych muzycznych światów.

Stara się je łączyć tworząc własny muzyczny język. Współtwórca Poleshift Project, współpracuje z Cracow Improvisers Orchestra. Uczestnik międzynarodowego projektu YouMe (Young Musicians Play Europe) w ramach którego występował w czasie Warsaw Summer Jazz Days 2012, oraz razem z muzykami z Włoch i Holandii w Hadze. Studiuje na Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie gitary jazzowej dr Macieja Grzywacza. Wiele zawdziecza też innym wybitnym gitarzystom: Davidowi Dorużce oraz Liborowi Smoldasowi, u których miał okazje sie uczyć. Brał udział w licznych warsztatach jazzowych , wśród najważniejszych należy wymienić: warsztaty „SIM w Zatoce Sztuki” w 2011r, prowadzone przez Raviego Coltrane’a, Ralpha Alessiego, Marka Heliasa i Tyshawna Soreya; oraz warsztaty SIM w Jazzarium w Warszawie w 2012r, gdzie podpatrywał,oprócz wyżej wymienionych, Mata Mitchela i Jima Blacka.

JAKUB MIARCZYŃSKI - muzyk, perkusista, improwizator grający głównie w zespołach wykonujących szeroko pojętą muzykę jazzową, udzielający się sesyjnie, mający epizody w teatrze i kinie, nie tylko jako instrumentalista, czy kompozytor, ale również jako aktor. Współpracował między innymi z Teatrem Starym w Krakowie i teatrem z Wuppertalu. Brał udział w wielu warsztatach muzycznych, ma na swoim koncie kilkaset koncertów w kraju i zagranicą. Kocha muzykę niosącą ze sobą autentyczne emocje, bez względu na gatunek, czy stylistykę. Z pewnością jeden z "największych" perkusistów w Polsce.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.