Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Koncert: Marta Bizoń "Tu i Tu" - Piwnice TCK (18 X)

Marta BizonMarta Bizoń aktorka filmowa i teatralna, wokalistka wystąpi 18 października (sobota) w Piwnicach TCK z koncertem promującym jej najnowszą płytę pt. „Tu i Tu”. Płyta ukazała się wiosną 2014 r. , jej tytuł tłumaczy osobisty przekaz, który niosą znajdujące się na niej utwory, a sprowadzający się do pogodzenia dwojakiej satysfakcji: tej, którą daje praca i twórczość artystyczna oraz tej, którą niesie ze sobą codzienność i role, jakie w tej codzienności się podejmuje. Jak opisuje to sama artystka: „Można sceniczny kostium zamienić na kuchenny fartuszek, popremierowego szampana na filiżankę herbaty, walizkę w drodze po wielką sławę na siatkę z zakupami. Można być "Tu i Tu" i być szczęśliwą kobietą.”

Piwnice TCK (Tarnów, Rynek 5), 18.10.2014 r., godz. 20.00  |  bilety: 25 zł
Bilety dostępne on-line na www.tck.pl

Pochodząca z Wadowic Marta Bizoń potrafi zadziwić swą artystyczną wszechstronnością. Aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa, piosenkarka i pieśniarka, a także pisarka – to sporo. Na co dzień związana jest z Teatrem Ludowym w Krakowie, współpracuje też z Teatrem im. J. Słowackiego, Teatrem STU oraz Operą Krakowską. Artystka jest doskonałą interpretatorką piosenki francuskiej, włoskiej, klezmerskiej, poetyckiej, aktorskiej i kabaretowej. W Jej repertuarze znajduje się blisko 200 piosenek. Są to m. in. piosenki Ordonki, Edith Piaf, Lisy Minelli, Gershwin`a, Hemara, Kerna, Kabaretu Starszych Panów, Osieckiej. Śpiewa w pięciu językach: polskim, angielskim, francuskim,włoskimi w jidysz. Płyta „Tu i Tu” jest piątym krążkiem w jej dorobku.

Ważniejsze role teatralne:
Wiedźma w Makbecie Szekspira, reż. J. Stuhr
Panna młoda w Krwawych godach Lorci, reż. J. Szurmiej
Antygona w Antygonie Sofoklesa, reż. W. Nurkowski
Rachela w Weselu Wyspiańskiego, reż. A. Sroka
Mania w Królowej Przedmieścia Krumłowskiego, reż. N. Grąbka
Skierka w Balladynie Słowackiego, reż. R. Zioło
Roxy Heart w Chicago Ebb`a i Fosse`a , reż. N. Grąbka
Maria w Wilku stepowym Hessie, reż. A. Sroka
Malka w Siostrach Parry, reż. P. Szalsza

Udział w filmach:
Lista Schindlera, reż. S. Spielberg; Quo Vadis, reż. J. Kawalerowicz; Sława i chwała, reż. K. Kutz; Kochaj i rób co chcesz, reż. R. Gliński; Zakochany anioł, reż. Artur „Baron” Więcek;

Seriale telewizyjne:
Majka (TVN), Barwy Szczęścia (TVP), Na dobre i na złe (TVP), Paradoks (TVP),

Dyskografia:
Neapol, Marta Bizoń (CD)
Leopold Kozłowski. Ostatni klezmer Galicji (CD, Złota Płyta)
Wyspiański według Koniecznego, Z. Konieczny (CD)
Tańce Rzeczpospolitej czyli powszechnie znane utwory, K. Dębski (CD)

Współpraca z kompozytorami i autorami:
Zygmunt Konieczny, Krzesimir Dębski, Zbigniew Górny, Katarzyna Gertner, Josse Torres, Jacek Cygan, Leopold Kozłowski, Andrzej Zarycki, Aleksander Brzeziński.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.