Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Koncert jazzowy Wojtek Mazolewski Quintet w Piwnicach TCK [11.03]

Koncert jazzowy Wojtek Mazolewski Quintet„Smells Like Tape Spirit”, to tytuł najnowszego albumu Wojtka Mazolewskiego, sygnowanego, jako Wojtek Mazolewski Quintet (WMQ). Płyta powstawała 2 lata, a wcześniej mozolny proces doboru muzyków, kompozycji i współpracowników. Powoli ale konsekwentnie. Wszystko po to, aby, jak najlepiej oddać pierwotny zamysł twórczy autora. Wreszcie na krążek trafiło 10 starannie dobranych kompozycji.

Na szczególna uwagę zasługuje proces realizacji i produkcji wymyślony przez lidera WMQ – Wojciecha Mazolewskiego. Materiał nagrano i wyprodukowano dokładnie w taki sposób, w jaki w 50tych i 60tych latach XX w. rejestrowano sesje Johna Coltrane’a, Milesa Davisa, Charlesa Mingusa, czy Beatlesów. Autorski zabieg znanego z rewolucyjnej dla polskiego jazzu grupy Pink Freud - Wojtka Mazolewskiego w postaci drugiej studyjnej płyty ukazał się w połowie lutego 2011.

W Tarnowie, w Piwnicach TCK odbędzie się koncert promujący album „Smells Like Tape Spirit”.

Koncert jazzowy Wojtek Mazolewski Quintet
11 marca 2011 r., o godz. 19.30 w Piwnicach TCK (Tarnów, Rynek 5)
Bilety: 25 zł (do nabycia w TCK – Tarnów, Rynek 5)

Wojtek Mazolewski Quintet:
Oscar Torok – trąbka (Słowacja)
Marek Pospieszalski - sax
Joanna Duda - piano
Michał Bryndal - perkusja
Wojtek Mazolewski – bass

Muzyka kwintetu Wojtka Mazolewskiego nosi znamiona eksperymentalnego jazzu, jednak znacznie różni się od dokonań Pink Freud, czy grającego muzykę free – Freeyo. Nowe kompozycję mają kameralny, nastrojowy klimat, a utwory łączy większa harmonia, niż w dotychczasowych dokonaniach lidera. Role pierwszoplanowe odgrywają tutaj trąbka i saksofon, nieco dalej słychać fortepian, a sekcja rytmiczna, to kontrabas i perkusja. Konfiguracja prawie, że klasyczna, tyle, że za instrumentami zasiadają młodzi niezwykli muzycy.

Nagrania na płytę „Smells Like Tape Spirit” realizowane były w jednym pomieszczeniu, wszystko
w czasie rzeczywistym, bez poprawek i ingerencji uzyskując swoje naturalne brzmienie. Po wielu próbach udało sie zarejestrowad materiał o wręcz audiofilskim charakterze.

Żeby pozostać wiernym idei nagrania płyty w stylu wielkich mistrzów, proces mixowania i wykooczenia płyty również pozostał analogowy. Bez użycia żadnych efektów i przetworników płytę zmixowano na kolejna taśmę analogowa. Pozwoliło to uzyskać ciepłe i miękkie wręcz aksamitne brzmienie. Za produkcje całości materiału na płycie odpowiedzialny jest sam Wojtek Mazolewski. Realizacją nagrań i postprodukcja zajął sie Piotr Taraszkiewicz.

Koncert jazzowy Wojtek Mazolewski Quintet

 

 

 

 

 

 

 

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.