Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Koncert jazzowy Krzysztof Urbański Quartet - Piwnice TCK [08.04]

Krzysztof Urbański QuartetZwany „wilkiem saksofonu”, młody, szalenie zdolny Krzysztof Urbański wraz ze swoim kwartetem wystąpi 8 kwietnia 2011 w Piwnicach TCK. Urbański mimo młodego wieku zaliczany jest do najlepszych, a już na pewno do najciekawszych polskich saksofonistów. Czar w improwizacji, a także rasowe brzmienie saksofonu sprawiają, że nie sposób przejść obok niego obojętnie, tym bardziej, że wraz z nim występują wspaniali muzycy: Dominik Wania, Michał Barański i Arek Skolik.
W lutym 2010 r. do sklepów muzycznych trafiła debiutancka płytaKrzysztof Urbański Quartet, którą zarówno krytycy, jak i fani jazzu przyjęli bardzo ciepło.


Koncert formacji Krzysztof Urbański Quartet odbędzie się 8 kwietnia 2011 r, o godz. 19:30. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Biurze Obsługi TCK - Rynek 5.

Krzysztof Urbański naukę na saksofonie rozpoczął w wieku 12 lat. Już jako młody chłopak bardzo zafascynowany był brzmieniem saksofonu. Własna praca nad instrumentem rozbudziła w nim zamiłowanie do muzyki. Kiedy po raz pierwszy w radiu usłyszał jazz wszystko stało się dla niego jasne. Dążył do uzyskania na saksofonie własnego brzmienia, jak i grania muzyki jazzowej, która tak bardzo go pochłonęła. Omijając szkołę podstawową muzyczną, formalną naukę rozpoczął w średniej szkole im. Fryderyka Chopina w Gdańsku Wrzeszczu. Tam na wydziale instrumentalnym, klasycznym kształcił się na saksofonie altowym. Pomimo ukończenia szkoły klasycznej z wynikiem celującym swoje upodobania muzyczne ukierunkował w inną stronę i dalszą edukację kontynuował na Akademii Muzycznej we Wrocławiu na Wydziale Jazzowym. W tym czasie głównym jego instrumentem stał się saksofon tenorowy. Lata studiów upływały pod znakiem ciągłego rozwoju czego dowodem są liczne nagrody na festiwalach jazzowych.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.