Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Koncert Dżemu w Tarnowskim Teatrze in memoriam Edwarda Żentary

Koncert Dżemu w Tarnowskim Teatrze in memoriam Edwarda Żentary„Tylko nocą do Klubu "Puls"
Dżem session do rana tam królował blues
To już minęło, ten klimat, ten luz
Wspaniali ludzie nie powrócą,
Nie powrócą już!”

Kto z nas nie zna tego legendarnego utworu? Przywołany „Wehikuł czasu” oraz inne równie dobrze znane przeboje takie jak „Whisky”, „Lunatycy”, „Czerwony jak cegła” czy „Sen o Victorii”, wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Już 21 maja będzie można je usłyszeć na scenie Tarnowskiego Teatru podczas koncertu „Dżem. Akustycznie in memoriam Edwarda Żentary”.

Zbliża się pierwsza rocznica śmierci Edwarda Żentary – aktora teatralnego, filmowego oraz reżysera, który od lipca 2008 do 25 maja 2011 roku, obejmował stanowisko dyrektora naczelnego i artystycznego Tarnowskiego Teatru. Występował na deskach wielu teatrów w Polsce, wśród których znalazły się między innymi Teatr im. Osterwy w Lublinie, Teatr Polski i Teatr Studio w Warszawie, Stary Teatr i Teatr im. Słowackiego w Krakowie oraz Teatr Polski w Szczecinie. Szerszej publiczności Edward Żentara dał się poznać grając w dramacie Wojciecha Wójcika „Karate po polsku”, „Siekierezadzie” Witolda Leszczyńskiego, czy „Trzech młynach” Jerzego Domaradzkiego. W wymienionych filmach wykreował znakomite role, za które został uhonorowany nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego i nagrodą Złoty Ekran, przyznawaną przez Tygodnik „Ekran”. Jako dyrektor Solskiego, Edward Żentara wyreżyserował spektakle „Zbrodnia i kara” , „Rozmowy z katem” oraz „Przyjazne dusze”. Ku jego pamięci, odbędzie się koncert Dżemu - jednego z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo – bluesowej, na który zapraszamy w poniedziałek 21 maja, o godz.19.00.

Kiedy Edek opowiadał o muzyce swojej młodości, zawsze wspominał o Riedlu i Dżemie. Dlatego ten koncert akustyczny to pomysł na to, by wspomnieć tych których już nie ma. I nie powrócą już... - mówi dyrektor naczelny Tarnowskiego Teatru Rafał Balawejder.

Bilety na koncert można już zakupić w kasie teatru. Cena w przedsprzedaży to 50 zł, w dniu koncertu 70 zł. Rezerwacje pod numerem telefonu 14 688 32 87, kom. 784 976 026, lub mailowo kasabiletowa@teatr.tarnow.pl Istnieje także możliwość zakupu biletów przez internet na www.ekobilet.pl/tarnowski-teatr.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.