Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Koncert Animations i Perihellium w Piwnicach TCK [02.04]

Koncert Animations i Perihellium w Piwnicach TCK [02.04]

Sympatyków progresywnego grania zapraszamy 2 kwietnia 2011 r. o 19:00 do Piwnic TCK na koncert z udziałem zespołów ANIMATIONS (Jaworzno), PERIHELLIUM (Tarnów).

Bilety w cenie 15 zł (przedsprzedaż od 16 marca 2011 r.), 20 zł (w dniu koncertu) do nabycia w Biurze Obsługi TCK - Rynek 5.

 

 


 

AnimationsANIMATIONS to pochodzący z Jaworzna zespół wykonujący muzykę określaną jako power-tech-prog-metal-fusion. To nieco przewrotne określenie okazuje się być całkiem trafione, ponieważ w muzyce Animations odnaleźć można elementy każdego z tych gatunków muzycznych. Powermetalowe zapędy, skomplikowane techniczne zagrywki, ostre metalowe riffy, improwizacje godne najlepszych wykonawców muzyki fusion, wszystko doprawione stylistyką progresywną godną największych mistrzów gatunku.

Debiutancki album zespołu "Animations" został wydany w 2007 roku i do dziś jest jedynym tego typu wydawnictwem na polskim rynku. W całości instrumentalny, bez wsparcia wytwórni płytowej, sprzedał się w ilości około 2.000 egzemplarzy na całym świecie. Sama muzyka spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem, zarówno ze strony krytyków jak i słuchaczy. W 2009 roku skład zespołu został uzupełniony o wokalistę, którym został Darek Bartosiewicz.

Zespół już jako kwintet wydał w grudniu 2009 roku drugą płytę zatytułowaną "Reset Your Soul". Na płycie znalazło się osiem absolutnie bezkompromisowych kompozycji utrzymanych w niespotykanej dotąd na polskim rynku muzycznym stylistyce. Post-produkcję płyty zespół zdecydował się powierzyć jednemu z najbardziej utytułowanych duńskich producentów – Tommy’emu Hansenowi z Jailhouse Studios.

Człowiekowi odpowiedzialnemu za brzmienia płyt wykonawców takich jak Helloween, TNT, Jorn Lande czy Circus Maximus. W 2010 roku zespół został zakwalifikowany do półfinałów eliminacji Przystanku Woodstock. Jury wybrało 28 zespołów z ponad 700 zgłoszeń i w tym gronie znalazło się Animations. Wiosną grupa wyrusza na trasę promującą Reset Your Soul odwiedzając m.in. Ostrów Wlkp., Konin, Toruń, Rzeszów, Kraków, Lublin, a 2 kwietnia wystąpi w towarzystwie Perihellium w Piwnicach TCK.

PerihelliumHistoria PERIHELLIUM zaczyna się na początku 2004 roku w Tarnowie. Z inicjatywy gitarzysty Gerarda Wróbla powstaje zespół łączący w sobie elementy rocka, metalu i muzyki progresywnej. Po rocznym okresie intensywnych prób i eksperymentów muzycznych zespół debiutuje na koncercie WOŚP w Tarnowie. Miesiąc później grupa wygrywa konkurs na Przeglądzie Zespołów Rockowych organizowanym przez Tarnowskie Centrum Kultury, przez co zwraca na siebie uwagę nie tylko publiczności, ale także mediów. Rok 2005 okazuje się bardzo pracowitym dla zespołu. Liczne koncerty na tarnowskiej i rzeszowskiej scenie stają się prawdziwym poligonem doświadczalnym dla muzyków.

Początek roku 2006 przynosi zmiany personalne, które doprowadzają do zawieszenia działalności koncertowej na okres jednego roku. Pomimo tego, nie ustaje proces twórczy. Wakacje 2006 roku okazują się niezwykle ważne dla zespołu. Powstają nowatorskie, bardziej dojrzałe i przemyślane utwory. Ostatecznie z końcem roku krystalizuje się skład zespołu: Gerard Wróbel - gitara, Bartek Bachula - bas oraz Seweryn Błasiak - perkusja, co pozwala poważnie myśleć o nagraniu debiutanckiego materiału.

W lutym 2007 roku po okresie trzymiesięcznej, bardzo wytężonej pracy, Perihellium rozpoczyna rejestrację materiału. Dla potrzeb produkcji do skomponowanych przez Gerarda Wróbla partii klawiszowych midi, barwy dobiera Grzegorz Kasprzyk z IMP Studio. Wokal, jeszcze wówczas gościnnie, nagrywa Marcin Sułek. W tym samym studiu odbywa się proces miksowania i masteringu płyty o wieloznacznym i tajemniczym tytule "The New Beginning". Dzięki kontraktowi z Insanity Records album poza Polską ukazuje się również w Niemczech, USA i Kanadzie. Płyta zostaje przyjęta bardzo życzliwie i ciepło zyskując wiele pozytywnych recenzji zarówno w Polsce jak i zagranicą. Przełom lat 2008/2009 to okres intensywnego koncertowania, ale też tworzenia nowego materiału. Pojawiają się pierwsze wzmianki o kolejnej, drugiej już płycie w dorobku. W związku z tym zespół postanawia wziąć udział w DachOOFka Festival w Krakowie, w którym ewentualna wygrana gwarantowałaby udział w kolejnym, prestiżowym festiwalu jakim jest rock'AUTOSTRADA.

Jak się później okaże, zespół nie tylko w tym pierwszym odniesie sukces, ale i w drugim wygra rywalizację z kilkudziesięcioma innymi zespołami, zajmując 1 miejsce. Dla całego zespołu jest to bardzo mobilizujące doświadczenie. Z dnia na dzień zarys kolejnej płyty staje się bardziej wyraźny, zwieńczeniem czego jest wejście do Olkuskiego ZED studia w marcu 2010 roku. Po kilkumiesięcznym okresie ciężkiej i wytężonej pracy zaczyna się wyłaniać obraz całości materiału. W sfinalizowaniu całego przedsięwzięcia pomaga nagroda w IV edycji festiwalu "Wielki Ogień" 2010 w Ostrowcu Świętokrzyskim za najlepsze wykonanie utworu z repertuaru M. Kubasińskiej. W grudniu 2010 roku światło dzienne ujrzał drugi krążek zespołu zatytułowany "The War Machines".

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.