Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Koncert Acoustic Acrobats w TCK

Koncert Acoustic Acrobats w TCK1 grudnia w Piwnicach TCK usłyszymy czarujące dźwięki z pogranicza jazzu i muzyki etnicznej. Zespół Acoustic Acrobats na żywo zaprezentuje materiał, z którym już wkrótce wejdzie do studia by go zarejestrować i wydać na płycie. Tarnowski koncert będzie swoistym testem na reakcję publiczności, na to jakie emocje i reakcje wywołują nowe kompozycje. Acoustic Acrobats wykonuje muzykę głównie swojego autorstwa, zagrał kilkaset koncertów w Polsce, krajach europejskich, afrykańskich, a nawet na Jamajce.

Zdobywali doświadczenia koncertując w synagogach, teatrach, filharmoniach, na stadionach, ale także w kameralnych salach, a nawet w miejscach tak egzotycznych, jak położona w dżungli misja. Zespół tworzy utwory instrumentalne z pogranicza muzyki etno i jazzu, słychać brzmienia charakterystyczne dla muzyki klezmerskiej i bałkańskiej, jest jednak do wychwycenia znacznie więcej wielokulturowych inspiracji oraz barw przywiezionych z całego świata.

Koncert zespołu Acoustic Acrobats w ramach cyklu „Młody Jazz” odbędzie się 1 grudnia 2011 r. (czwartek) w Piwnicach TCK (Tarnów, Rynek 5). Bilety: 9 zł.

 

Skład zespołu:
Piotr Skupniewicz - Klarnet, klarnet basowy, kompozycja
Jacek Hołubowski - Akordeon, kompozycja
Adam Leśniak - Perkusja, instrumenty perkusyjne, wokal, kompozycja
Jacek Fedkowicz - Gitara basowa, kontrabas, didgeridoo

Historia Acoustic Acrobats:

Jako datę narodzin zespołu przyjąć należy kwiecień 2010 r. Wtedy to, stając wobec potrzeby zmian w składzie oraz chęci otwarcia się szerzej na muzykę etniczną z różnych stron świata, współpracujący ze sobą od kilku lat muzycy postanowili otworzyć nowy rozdział w swojej działalności. Kilka kolejnych miesięcy poświęcili na pracę nad koncepcją i kształtem artystycznym nowej grupy by z początkiem roku 2011 rozpocząć całkiem niezależną działalność pod nazwą Acoustic Acrobats.

Lata 2008–2010 były dla zespołu czasem niesamowicie pracowitym, ale i magicznym. Na przestrzeni 36 miesięcy, częściowo jeszcze pod starą nazwą zagrali blisko 200 koncertów w Polsce, dziewięciu krajach Europy, a także na Jamajce i w Afryce. Zdobywali doświadczenia koncertując w synagogach, teatrach, filharmoniach, na stadionach, ale także w kameralnych salach czy w miejscach tak egzotycznych, jak położona w dżungli misja. Dojrzewali jako ludzie i jako muzycy, uczyli się czerpać energię od tysięcy spotykanych przez nich ludzi różnych ras i narodowości, ale także nauczyli się innym dawać radość, wzruszać i wprawiać w zadumę swą muzyką.

Ten czas wykorzystali też, aby tworzyć. Długie godziny spędzone razem w busie, samolotach, hotelach, na scenach dały okazję do odnalezienia wspólnej płaszczyzny w muzycznej przestrzeni, obszaru, w którym będą czuli się dobrze, w którym będą „u siebie”, a jednocześnie poczują możliwość uwolnienia wyobraźni. Potem przyszedł czas na próby i tak powstał materiał na nowy album. Podobnie, jak na poprzedniej płycie – znajdują się tu głównie utwory instrumentalne z pogranicza muzyki etno i jazzu, słychać brzmienia charakterystyczne dla muzyki klezmerskiej i bałkańskiej, jest jednak do wychwycenia znacznie więcej wielokulturowych inspiracji oraz barw przywiezionych z całego świata.

O zespole:

Piotr Skupniewicz - Klarnet, klarnet basowy, kompozycja. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. W latach 1995–1997 klarnecista orkiestry kameralnej Capella Cracoviensis. Uczestnik wielu wydarzeń kulturalnych, współpracował z uznanymi artystami sceny polskiej. W latach 2000–2007 członek zespołu Lubieżnicy Folkloru. Od 1997 roku związany muzycznie i emocjonalnie z Teatrem Witkacego w Zakopanem. Członek zespołu Max Klezmer Band w latach 1999–2010. Obecnie, nauczyciel gry na klarnecie w PSM I st. w Myślenicach. Od 2010 roku w Acoustic Acrobats.

Bogusław Zięba - Akordeon, instrumenty klawiszowe, kompozycja. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Umiejętność improwizacji szkolił na warsztatach jazzowych pod kierunkiem m. in. W. Niedzieli i A. Dutkiewicza. Współzałożyciel zespołów L`acco, Frittata, Nic do ukrycia. W latach 2008–2010 członek Max Klezmer Band. Od niedawna nauczyciel gry na akordeonie. Od 2010 roku w Acoustic Acrobats.

Jacek Hołubowski - Akordeon, kompozycja. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Współtworzy działania muzyczne od folku po awangardowe „spontanious composition”. W latach 1996–1999 wraz z Januszem Wojtarowiczem i Marcinem Filipkiem tworzył akordeonową grupę Emotion Trio, z którą wystąpił na Music West Festival w Vancouver (Kanada)(album Cry). W latach 1996–2002 współtworzył Jascha Lieberman Trio (Rememberance of Kazimierz – Universal Music 1999). Z zespołem tym zagrał kilkaset koncertów w Polsce i kilku krajach Europy (Niemcy, Czechy, Serbia, Czarnogóra, Szwajcaria). Współpracuje z Januszem Radkiem (płyta Królowa Nocy z zapisem koncertu w krakowskim klubie Alchemia uzyskała status Złotej Płyty, a przedstawienie pod tym samym tytułem, w ankiecie pisma Teatr, zostało uznane za najlepszy spektakl muzyczny roku 2004). W latach 2003–2010 członek Max Klezmer Band. Od kilku lat współpracuje z krakowskim Teatrem im. J. Słowackiego i zakopiańskim Teatrem Witkacego. Od 2010 roku w Acoustic Acrobats.

Adam Leśniak - Perkusja, instrumenty perkusyjne, wokal, kompozycja. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie – studia ukończone dyplomem z wyróżnieniem. Stypendium oraz asystentura na wydziale kompozycji w Central Washington University (USA). Obecnie, miejsce zamieszkania i pracy – południowa Polska. Kompozytor, producent muzyki filmowej, teatralnej i innej. Nauczyciel gry na perkusji w PSM I i II st. w Nowym Sączu. Członek wielu zespołów i projektów muzycznych: East End, KDN, Silver Sound, Teatr Witkacy. W latach 2008–2010 członek Max Klezmer Band. Od 2010 w Acoustic Acrobats.

Jacek Fedkowicz - Gitara basowa, kontrabas, didgeridoo. Absolwent Państwowego Liceum Muzycznego w Częstochowie w klasie kontrabasu prof. Michała Konopelskiego. Pierwsze doświadczenia muzyczne zdobywał w studio „Radioaktywni” nagrywając z wieloma częstochowskimi zespołami, m.in.: Ideo, Żywe Srebro, CDS. Wraz z zespołem Lari Fari wydał płytę Dusza i wystąpił na Festiwalu Opole 2002. W tym samym czasie współpracował z zespołem Tam Tam Hare jako kompozytor i aranżer. W 2004 r. z jazzową formacją JWP.ORG. (założoną z D. Wanią i W. Fedkowiczem) zdobył pierwszą nagrodę na festiwalu Jazz Juniors w Krakowie. Obecnie współpracuje m.in. z: Marią Sadowską, Wojtek Fedkowicz Noise Trio, Fractal Brothers, Anią Maywald, Nefre, Krzysztofem Napiórkowskim. Miał również okazję grać z: Anita Lipnicka & John Porter, Grzegorzem Turnauem, Renatą Przemyk, Tatianą Okupnik, Mieczysławem Szcześniakiem, Krzysztofem Kiliańskim, Dorotą Miśkiewicz, Kubą Badachem, Katerine, Joanną Słowińską, Anną Treter, Mateuszem Pospieszalskim, Januszem Yaniną Iwańskim, Jackiem Królikiem, Piotrem Nalepą, Sebem Bernatowiczem, oraz z Locko Richter, Skangur, Layatharanga, Firas Hassan. Od 2011 w Acoustic Acrobats.

Damian Rękas - Management, realizacja oświetlenia, transport. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. W latach 1993–1997 współtworzył grupę Cave (album Cave). Był założycielem i liderem formacji Siedem (1997–2003), z którą m.in. wydał dwa albumy: Siedem i Pomarańcze. Kompozytor, autor tekstów, aranżer, producent, klawiszowiec, wieloletni członek ZAiKS, sekcji B i D. Wygrał konkurs Debiuty podczas Festiwalu Opole 1999, był nominowany do nagrody Fryderyki 2000, a jego utwory wspięły się na szczyty play list i list przebojów radia RMF, ZET i in. Nagrał sześć wideoklipów w reżyserii m. in. Yacha Paszkiewicza i Piotra Rzepińskiego, był gościem wielu programów telewizyjnych, zagrał setki koncertów. W latach 2005–2010 członek Max Klezmer Band. Od 2010 roku w Acoustic Acrobats.

Info: TCK

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.