Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Kolega Mela Gibsona na festiwalu w Łodzi

Kolega Mela Gibsona na festiwalu w ŁodziTeatr Mały w Manufakturze z Łodzi powołał do życia festiwal teatralny, którego pierwsza edycja odbyła się w grudniu ubiegłego roku – Łódzki Festiwal Monodramu „MONOwMANU”. W tym roku, w II Festiwalu, weźmie udział Jerzy Pal z Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego, który zaprezentuje uczestnikom monodram „Kolega Mela Gibsona”.

Pierwsza edycja „MONOwMANU” była dużym sukcesem: znakomite spektakle, świetni aktorzy, dobra atmosfera i prestiżowa nagroda, która od razu zdobyła uznanie w środowisku teatralnym. Zwycięzcą w ubiegłym roku został Tomasz Boruszczak ze Śródmiejskiego Forum Kultury w Łodzi za monodram „Aria dla Algernona” według tekstu „Kwiaty dla Algernona” Daniela Keyesa, w reż. Andrzeja Czernego.

II Łódzki Festiwal Monodramu „MONOwMANU” odbędzie się w dniach 5-10 grudnia 2011 roku. W artystyczne szranki stanie dziewięcioro wykonawców z różnych miast i teatrów w Polsce. Swoje nagrody przyznają: publiczność i jury merytoryczne.

W konkursie wezmą udział aktorki: Jadwiga Andrzejewska (Studio Teatr Test w Warszawie) i Elżbieta Czerwińska (Teatr Polonia w Warszawie) oraz aktorzy: Przemysław Gąsiorowicz (Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie), Michał Górski (Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu), Dariusz Sosiński (Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu), Marek Lipski (Teatr Nowy w Łodzi), Tadeusz Falana (Mój Teatr w Poznaniu), Lech Gwit (Mój Teatr w Poznaniu) oraz Jerzy Pal z Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego.

Przypomnijmy, że monodram Tomasza Jachimka „Kolega Mela Gibsona” w reż. Tomasza Piaseckiego to relacja aktora Feliksa Rzepki, opowiadającego o swej wyboistej drodze artystycznej i życiowej, w której otarł się o wielkość (tytułowa, entuzjastycznie przyjęta rola w klasycznej sztuce „Cyrano de Bergerac”), ale i doznał bolesnego upadku (nieudany… napad na bank). Premiera sztuki w Tarnowie odbyła się 4 września 2011 roku.

Prezentacja monodramu podczas łódzkiego festiwalu: 6 grudnia br. o godz. 19.15 w Teatrze Małym w Manufakturze (ul. Drewnowska 58 b).

Panu Jerzemu życzymy powodzenia!

Info: Tarnowski Teatr

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.