Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Kino Millenium: Conan Barbarzyńca 3D

Kino Millenium: Conan Barbarzyńca 3DEkranizacja przygód jednego z najsłynniejszych herosów w historii kina i literatury tym razem zrealizowana w technologii 3D! Przesiąknięta klimatem magii i tajemnicy opowieść o przygodach herosa z Cimmerii.

O filmie
Conan od najmłodszych lat przejawia talent wojownika. Jednak nim zdąży dorosnąć w jego rodzinnych stronach rozgorzeje krwawa wojna. Khalar Singh – potężny władca i czarnoksiężnik, zgładzi całe plemię małego Conana. Prawie całe – na swoje nieszczęście nie zdoła schwytać walecznego chłopca.

Mijają lata. Conan jest już dojrzałym wojownikiem, który nie ma sobie równych. Od lat realizuje krwawy plan zemsty – podąża tropem Khalara i likwiduje bez litości kolejnych jego popleczników. Pewnego dnia przyjdzie mu zmierzyć się w walce, na którą czekał całe życie. Nim jednak do niej dojdzie, musi ocalić z jego rąk dziedziczkę odwiecznej mocy władców Acheronu. Jeśli Khalarowi uda się złożyć rytualną ofiarę z jej życia, posiądzie drzemiącą w niej moc i stanie się niepokonany.

Postać Conana

Conan z Cymerii, najsłynniejszy barbarzyńca świata, powraca w pełnym orężu na ekrany kin. Tę słynną postać powołał do życia w 1932 roku pisarz nowelek pulp fiction Robert E. Howard, inspirując tym samym powstanie literackiego (a później rozciągającego się na inne rodzaje sztuki) gatunku magii i miecza. Howard uprzedził mistrza J.R.R. Tolkiena o dwadzieścia lat, a w ciągu mijających dekad stał się wzorem dla rzesz pisarzy literatury fantasy, zakochanych w mitologicznych przygodach, rysowników komiksów oraz twórców gier komputerowych. W ten sposób zaczęła się podróż cymeryjskiego wojownika ku statusowi kulturowej ikony, niosącej za sobą wyidealizowaną wersję męskości oraz wizerunek twardego, nieustępliwego bohatera, który nie odpowiada przed nikim, a dzięki swej niepowtarzalnej sile i hartowi ducha, jest w stanie pokonać każdą trudność.

„Uważam, że kuszący urok Conana bierze się przede wszystkim z tego, iż on nie ugina się przed nikim”, stwierdza Marcus Nispel, reżyser nowej wersji ekscytujących przygód heroicznego wojownika. „Nie jest poprawy politycznie. Nie kryje się za niczyimi moralnymi przykazaniami. To barbarzyńca, polega wyłącznie na sobie”.

Kino Millenium: 16.09.2011 – 22.09.2011
Reżyseria: Marcus Nispel
Obsada: Jason Momoa, Rachel Nichols, Stephen Lang
Szczegóły: akcja/fantasy/przygodowy, USA, 2011, 110 min

www.mck.tarnow.pl

Info: UMT

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.