Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Kino Marzenie: "Piękna i Bestia 3D" od 3 lutego

Kino Marzenie: Piękna i Bestia 3D od 3 lutegoKlasyczna opowieść Disneya o rozkwitaniu wielkiej miłości, z dużą dozą magii i humoru, w przepięknej baśniowej scenerii. Bella mieszka we francuskiej wiosce. Jej ojcem jest wynalazca Maurice. Gdy ojciec gubi się w lesie i zostaje uwięziony przez Bestię w jej zamku, odważna dziewczyna pośpieszy mu na pomoc. Nie boi się Bestii, a z czasem zaczyna dostrzegać jej wrażliwość. Jedna z najpiękniejszych baśni wytwórni Disneya wraca do kin w nowej wersji 3D!

W Marzeniu od 3 lutego 2012 r.

„Piękna i bestia” – nowa odsłona klasycznego przeboju

Po premierze w 1991 roku film zebrał doskonałe recenzje i cieszył się wielkim powodzeniem wśród publiczności. Do dziś jest najbardziej kasową produkcją Disneya, biorąc pod uwagę wpływy na całym świecie. W 1991 roku zdobył trzecie miejsce w USA pod względem wpływów kasowych. Wyprzedziły go tylko „Terminator 2” i „Robin Hood: Książę złodziei”. Wielkie uznanie wzbudziła nie tylko tradycyjna, malowana ręcznie animacja, ale i nowatorskie wówczas zastosowanie animacji komputerowej. Film zdobył dwa Oscary – za najlepszą oryginalną muzykę (Alan Menken) oraz oryginalną piosenkę („Beauty and the Beast” – Menken i Howard Ashman). Wyróżniono go jeszcze dwiema nominacjami: za najlepszy film (był to pierwszy film animowany mający nominację w tej kategorii!) i najlepszy dźwięk.

Należy przypomnieć, że „Piękna...” była trzydziestą pełnometrażową animacją produkcji studia Disneya. Akcję filmu osadzono w osiemnastowiecznej Francji. Piękna Bella ma dość natrętnego adoratora, Gastona. Dziewczyna uwielbia czytać i marzy o wyrwaniu się w świat. Gdy jej ojciec – wynalazca, zostaje uwięziony w zamku przez Bestię, Bella podąża mu z pomocą i zgadza się zostać więźniem zamiast ojca. Wkrótce podbije serce Bestii...

Ta opowieść to znana europejska baśń ludowa, wielokrotnie adaptowana na potrzeby literatury, teatru i filmu. W 1550 roku powstała pierwsza spisana jej wersja, autorstwa Włocha, Giovanni Francesco Straparola de Caravaggio. W XVIII wieku popularność zyskały francuskie wersje opublikowane przez Gabrielle-Suzanne Barbot de Villeneuve oraz Jeanne-Marie Leprince de Beaumont. To właśnie wersja tej ostatniej autorki jest najpopularniejsza. W 1946 roku powstał francuski film poetycki podpisany przez Jeana Cocteau z Jeanem Marais i Josette Day. W telewizyjnej wersji z 1958 roku Charlton Heston wystąpił jako Bestia, a Claire Bloom jako Bella. Bestię grali też w animowanej wersji Michael York (1981, Bella – ponownie Bloom), George C. Scott (1976 – nominacja do nagrody Emmy, Bella – Trish Van Devere) czy Klaus Kinski (1984, Bella – Susan Sarandon). Dużą popularność zdobyła uwspółcześniona wersja telewizyjna z lat 1987–1989 – serial z Ronem Perlmanem i Lindą Hamilton, rozgrywający się współcześnie w Nowym Jorku oraz musical (także 1987) z Johnem Savage i Rebeccą De Mornay.

Film w polskiej wersji językowej.

Reżyseria: Gary Trousdale, Kirk Wise
Scenariusz: Linda Woolverton
Nadzór nad scenariuszem: Roger Allers
Montaż: John Carnochan
Muzyka: Alan Menken
Scenografia: Brian McEntee
Producent: Don Hahn
Producent (wersja 3D): John Lasseter
Produkcja: Walt Disney Productions – Silver Screen Partners IV, USA 1991/2011
Premiera: 03.02.2012 (Polska)
Od lat: b/o
Czas: 90 min.
Dystrybucja: Forum Film Poland

Info: TCK

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.