Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Kino Marzenie: 1920 Bitwa Warszawska

Kino Marzenie: 1920 Bitwa WarszawskaKino „Marzenie” zaprasza na najważniejszą premierę tej jesieni. 30 września na ekrany kin w całej Polsce wchodzi najnowszy film Jerzego Hoffmana – „1920 BITWA WARSZAWSKA”. Jest to z rozmachem zrealizowane widowisko historyczno – przygodowe, a właśnie w takich realizacjach Jerzy Hoffman jest mistrzem, wystarczy przypomnieć jego ekranizacje Trylogii z nominowanym do Oscara „Potopem” na czele, które przeszły do historii polskiego kina.

„1920 Bitwa Warszawska” to film ważny przede wszystkim ze względu na temat. Jerzy Hoffman tak o tym mówił w jednym z wywiadów: „Chcemy przypomnieć Polakom, jak w 1920 roku , w bitwie pod Warszawą , zostały rozwiane wszelkie plany biura politycznego na Kremlu, na czele z Włodzimierzem Leninem, który przez Polskę chciał przerzucić rewolucję do Niemiec, a z Niemiec na zachód i zrealizować marzenie o rewolucji światowej”. Właśnie ze względu na cel, który chcieli osiągnąć Bolszewicy, bitwa ta uznana została przez historyków za jedną z osiemnastu najważniejszych bitew w dziejach świata. To było wielkie zwycięstwo i wielki tryumf młodego państwa polskiego i o tym twórcy chcą przypomnieć Polakom. Oddajmy jeszcze raz głos reżyserowi: „Pokolenie, które było uczestnikiem lub świadkiem tamtych wydarzeń , już odeszło. Lata kłamstw i przemilczeń nie pozwoliły nam w pełni oddać mu należnego szacunku. Dziś powoli przywracamy odpowiednią rangę tamtym wydarzeniom”.

„1920 Bitwa Warszawska” to film ważny z jednego jeszcze powodu, jest to bowiem jedna z pierwszych w Europie i pierwsza w Polsce pełnometrażowa produkcja fabularna zrealizowana w technologii stereoskopowej, czyli w 3D. Za kamerą stanął światowej sławy operator Sławomir Idziak, nominowany do Oscara za zdjęcia do filmu „Helikopter w ogniu” Ridley’a Scotta.

„1920 Bitwa Warszawska” to film, który trzeba zobaczyć!

W kinie „Marzenie” film będzie można oglądać od 30 września do 27 października.

Info: Kino Marzenie
Opis od dystrubutora

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.