Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Kim Nowak - Koncert promujący album "Wilk" w Piwnicach TCK

Kim Nowak - Koncert promyjący album Wilk w Piwnicach TCKKim Nowak, projekt muzyczny braci Waglewskich i Michała Sobolewskiego powraca na koncert do Tarnowa. Po 2,5 rocznej przerwie zespół zaprezentuje w dużej mierze materiał z drugiego albumu pt. "Wilk".

"Wilk" - Wydawnictwo ukazało się 6 listopada 2012 roku nakładem wytwórni muzycznej Universal Music Poland. Na albumie dominuje spokojny i mroczny nastrój, słychać inspiracje rockiem lat sześćdziesiątych XX wieku. Pojawiły się na nim duety z Izabelą Skrybant Dziewiątkowską (Tercet Egzotyczny) i Tomaszem Dudą (Pink Freud). Nagrania dotarły do 14. miejsca zestawienia OLiS.

Piwnice TCK, 9 marca
Godz. 19:00
Bilety: 30 zł

Drugi studyjny album projektu Fisza, Emade i Michała Sobolewskiego. Na płycie znalazło się 12 utworów. Garażowe brzmienia i krzyki ustąpiły miejsca kompozycjom, w których dominuje spokój i mroczny klimat, niekiedy przypominający filmową ścieżkę dźwiękową. W kompozycji "Noc" gościnnie wystąpiła Izabela Skrybant Dziewiątkowska, wokalistka Tercetu Egzotycznego. Autorem wszystkich tekstów jest Fisz, a muzyka jest wynikiem jego współpracy z pozostałymi członkami zespołu.

Kim Nowak powstał w 2008 roku w składzie Michał Sobolewski, Bartek Waglewski, Piotr Waglewski.
Nazwa odnosi się do lat 60., tęsknoty za nagrywaniem płyt na żywo bez produkcyjnych fajerwerków. Bracia Waglewscy, zafascynowani hiphopem, wracali (co znamienne dla lat 90.) do zespołów o korzeniach w muzyce punkowej, garażowej - Bad Brains, Fugazi, Sonic Youth czy Morphine. Pierwsze zespoły Waglewskich to właśnie muzyka punkowa. Chociaż często dawali upust swoim fascynacjom, chociażby na koncertach projektu Tworzywo, dopiero niedawno udało im się znaleźć gitarzystę, który ma podobne sentymenty i tęskonoty.

Michał Sobolewski to znawca muzyki lat 60., zafascynowany brudnym, mocnym brzmieniem gitar z płyt Jimiego Hendrixa, Black Sabbath, Ten Years After czy mniej znanych Toad, 13th Floor Elevators. Zachowując energię z prób, Zespół w składzie bębny, gitara, bas zarejstrował pierwszą płytę "Kim Nowak" w sierpniu 2009 roku.

To płyta grana na żywo, bez użycia komputerów, gdzie wszystkie brudy zostały pozostawione celowo. Rify gitarowe, często odnoszące sie do klasyki gatunku, współgrają z punkową, garażową sekcją rytmiczną. Teksty, często wykrzykiwane, opowiadaja o śmierci, przemijaniu (Pistolet, Biegnij, Urodziny, Spacer), morderstwie (Nóż), niedojrzałości (Sierpień), emocjach (AAA!, Rekin), prawdziwej miłości (King Kong!). Kim Nowak to dwanaście "popsutych piosenek" - przesterowanych, brudnych, od których "Popłynie wrzątek i pęknie serce, wysiądzie prąd w całym mieście".

Źródło: TCK

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.