Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Kim jest Maggie Piu? Wystawa malarstwa Małgorzaty Bieniek - Strączek w Tarnowskim Teatrze

Kim jest Maggie Piu? Wystawa malarstwa Małgorzaty Bieniek - Strączek w Tarnowskim Teatrze„Kim jest Maggie Piu?” to wystawa otwierająca nowy sezon twórczy artystki. Małgorzata Bieniek-Strączek po 20 latach rysunkowych porzuca swoje prawdziwe nazwisko by móc otworzyć nowy rozdział życia twórczego, zmieniając technikę malarską i przyjmując pseudonim artystyczny.

Obrazy składające się na tą wystawę to obrazy z cyklu „houte couture” – „fashion profanum” i „spiritus celebritus”. Jej eklektyczne obrazy parafrazują zjawiska współczesnego świata mody, nadając im nowy wymiar. Jej malarstwo, silnie estetyzujące, pełne skrupulatnych detali, oscylujące między secesją a surrealizmem , nie jest też wolne od symboliki i zawoalowanych znaczeń ( Powtarzający się motyw czaszki , klepsydry czasu i maski ) Te obrazy są bardziej teatralne niż realne ale w dużej mierze odpowiadają- kim jest Maggie Piu.

Maggie piu ( Małgorzata Bieniek-Strączek) architekt wnętrz, malarka, projektantka biżuterii, torebek i kapeluszy. Ma w dorobku ponad 20 wystaw ( Londyn, Warszawa, Kraków i inne ). W 2009 roku zrobiła najlepszy projekt torby na laptopa na Warsaw Fashion Street. W 2011 wyróżniona przez Dorotę Wróblewską wystawiała swoje obrazy na Street of design. Ostatnio wygrała w konkursie magazynu „Glamour” – „fashion komiks” ( październik).Obszerny artykuł o jej twórczości można przeczytać w magazynie „Artysta i sztuka” pt. „obrazy houte couture” oraz na jej art.-blogu www.piufiuboom.blogspot.com

Rozpoczęcie wystawy 14 października (piątek), godz. 22:00
Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego

Afterparty w Lychee >>kliknij

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.