Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Kierunki artystyczne od października na PWSZ

Kierunki artystyczne od października na PWSZJest zgoda Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na prowadzenie w największej tarnowskiej uczelni dwóch kierunków artystycznych. Od nowego roku akademickiego szkoła przy współpracy z miastem kształcić będzie przyszłych grafików i wzorników. Na chętnych czeka w sumie 60 miejsc. Rusza rekrutacja.

Urzeczywistnia się idea prezydenta sprzed pięciu lat o kształceniu artystycznym w Tarnowie. To nowa siła i jakość dla miasta, to nobilitacja dla uczelni. Nie można nie wspomnieć o ludziach, którzy temu przedsięwzięciu bardzo pomogli. Pani poseł Urszula Augustyn otworzyła nam drogę w dwóch resortach – Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które z kolei dały zielone światło do działania. Prezes Związku Polskich Artystów Plastyków Jacek Kucaba pomaga natomiast od strony merytorycznej – mówi zastępca prezydenta Krystyna Latała.

Wykładowcami na wspomnianych kierunkach będą profesorowie ASP w Krakowie oraz tarnowscy nauczyciele z Zespołu Szkół Plastycznych, a ta ostatnia szkoła w naturalny sposób stanie się też bazą szkoleniową przedsięwzięcia. Nabór na dwa nowe oraz wszystkie pozostałe kierunki na PWSZ rusza już w poniedziałek, 18 czerwca. Potrwa do 20 lipca. Niewykluczone, że w przyszłości w Tarnowie uruchomione zostaną również kierunki muzyczne. Najpierw na poziomie licencjackim, a potem magisterskim.

Info: UMT

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.