Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

„Karius i Baktus” w Teatrze Solskiego

Karius i Baktus w Teatrze SolskiegoCo mogą zrobić rodzice, jeśli ich dzieci nie chcą myć zębów? Powinni wybrać się ze swoimi pociechami do Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego na spektakl Teatru „Rabcio”, zatytułowany „Karius i Baktus”.

„Karius i Baktus” to historia dwóch tajemniczych osobników, którzy żyją w buzi małego chłopca o imieniu Marko. Tam wiodą szczęśliwe i dostatnie życie odżywiając się tylko słodkościami, a to że nasz główny bohater jest brudasem, dodatkowo im sprzyja. Jednak, jak to bywa, Marka zaczynają boleć zęby i mama zaprowadza go do dentysty. Od tego momentu beztroskie życie Kariusa i Baktusa ulega zmianie. Widząc zagrożenie, starają się temu przeciwdziałać, jednak ich zabiegi idą na marne, gdyż Marko postanawia się zmienić, a przede wszystkim chce odtąd być czystym chłopcem…

Zabawna i pouczająca historia Kariusa i Baktusa została przedstawiona w sztuce norweskiego pisarza Thorbjörna Egnera. Przeniósł ją na scenę Teatr Lalek „Rabcio” z Rabki Zdroju (premiera odbyła się 21 stycznia br.). Przedstawienie wyreżyserował, według własnej adaptacji, Jarosław Antoniuk, scenografię zaprojektował Przemysław Karwowski, zaś oprawę muzyczną skomponował Bogdan Szczepański. W spektaklu występują: Agnieszka Kwiatkowska, Krystyna Kachel oraz Piotr Serafin.

Przeznaczone dla najmłodszych widowisko „Karius i Baktus” zaprezentowane zostanie na Dużej Scenie tarnowskiego teatru 1 marca br. (czwartek) dwukrotnie: o godz. 9.00 i 11.00.

Bilety w cenie 15 zł już można kupować w kasie teatru.

Partnerem spektaklu jest Agencja Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Krakowie, która w ramach swojej działalności wspiera kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży. Po spektaklu w foyer teatru dla widzów Agencja Rynku Rolnego przygotowała niespodzianki.

Info: Tarnowski Teatr

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.