Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Już jutro The Cuts w Piwnicach TCK

The Cuts - Czarny ŚwiatPółtora roku po wydaniu debiutanckiego albumu„Syreny nad miastem” The Cuts jesienią wydaje na nowy krążek zatytułowany„Czarny świat”. Płyta promowana będzie trasą koncertową, która obejmuje 22 miasta Polski, w tym Tarnów.

The Cuts wystąpi w Piwnicach TCK 20 listopada, o godz. 19:00. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Biurze Obsługi TCK - Rynek 5.

Należy przypomnieć, że występ The Cuts anonsowany był na czerwcową edycję ZDEARZEŃ 2010, jednak w związku z sytuacją hydrologiczną koncerty zostały odwołane, a część występów przeniesione na inny termin.

The Cuts tworzy muzykę, którą można określić mianem electro-rocka. Zespół działa od czterech lat, ale tak swój prawdziwy początek datuje na styczeń roku 2008, kiedy podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią SP Records. Współpraca z wydawnictwem zaowocowała wydaniem ich debiutanckiej, polsko-angielskiej płyty „Syreny nad miastem” 3 marca 2009 roku.

„Syreny nad miastem” zawierają dziesięć utworów, które łączą w sobie żywe, gitarowe granie z nowoczesną elektroniką i tłustym brzmieniem analogowych syntezatorów. Nad wszystkim panuje charakterystyczny głos Przemka Zdunka. Debiutancki album The Cuts jest dość różnorodny. Mamy tu utwory o mocno przebojowym charakterze, jak single zapowiadające album: „Stars and Scars”, „Kochać cię chcę” i „Pokój na jedną noc”. Tej samej przebojowości nie brakuje tytułowej piosence z płyty czy najbardziej elektronicznej „Smutnej dziewczynie”. Innymi utworami The Cuts zabiera słuchaczy w bardziej mroczne, nieco trip-hopowe klimaty. Do tych możemy zaliczyć charyzmatycznie zaśpiewaną „Lindę” czy kończący się prawdziwą gitarową eksplozją „Bath”. Na płycie nie brakuje również utworów bardziej refleksyjnych, jak miłosny „Cool boy” czy spokojnie i pięknie zamykający album „Twarzą w twarz”.

The Cuts ma za sobą sporo koncertów, zarówno klubowych, jak i przed wielotysięczną publicznością. W lipcu 2008 roku zespół wystąpił w sopockiej Operze Leśnej na organizowanym przez telewizję POLSAT festiwalu TOPtrendy 2008.

Rok później grupa zagrała na festiwalu OPOLE 2009, gdzie w koncercie „Premiery” zespół wykonał utwór „Pokój na jedną noc”. The Cuts jest także zdobywcą wyróżnienia w plebiscycie „CZŁOWIEK ROKU 2008” w dziedzinie „Kultura”, przyznawanego przez dziennikarzy grupy wydawniczej Polskapresse. Utwór „Pokój na jedną noc” zajął 4 miejsce w plebiscycie słuchaczy Polskiego Radia Euro na najlepsze utwory roku 2009 pt. „Nadaje się! 2009”.

1 października 2010 ukazała się druga płyta grupy The Cuts "Czarny świat", która będzie promowana trasą koncertową, w ramach której zespół odwiedzi 22 miasta, również Tarnów.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.