Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Jubileusz 15-lecia tarnowskiej PWSZ

Jubileusz 15-lecia tarnowskiej PWSZ21 grudnia 2007 r. Senat PWSZ podjął uchwałę, iż Święto Uczelni będzie obchodzone corocznie w maju, gdyż 19 maja 1998 r. Rada Ministrów wydała rozporządzenie o powołaniu z dniem 1 lipca Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie - pierwszej tego typu uczelni w Polsce.

Świętu Uczelni towarzyszą dodatkowe imprezy. Jubileuszowy tydzień rozpocznie się
w poniedziałek 13 maja Turniejem Futsalu w którym weźmie udział m.in. drużyna futsalistów PWSZ – Akademickich Mistrzów Polski. W wtorek studenci wszystkich tarnowskich uczelni wyższych rywalizować będą o Puchar Dyrektora Karpackiego Oddziału Handlowego w Tarnowie PGNiG S.A. w ramach Akademickich Mistrzostw Tarnowa we wspinaczce sportowej na czas – po raz pierwszy zmagania odbędą się na sztucznej ścianie PWSZ w Tarnowie. Środa to dzień współpracy zagranicznej – Instytut Administracyjno-Ekonomiczny zorganizuje seminarium polsko-niemieckie dotyczące 10-lecia współpracy z BZ der Finanzverwaltung, Fachhochschule Königs Wusterhausen. Czwartek rozpocznie się Akademickimi Mistrzostwami Tarnowa w pływaniu (Kryta pływalnia PWSZ), zaś osoby zainteresowane wysiłkiem umysłowym będą mogły wziąć udział w obchodach Tarnowskich Dni Elektryki.

Piątek – 17 maja rozpocznie się otwarciem wystawy prac artystycznych studentów i pracowników Uczelni. Głównym punktem obchodów Święta jest natomiast, przewidziane na dzień 17 maja uroczyste posiedzenie Senatu i Konwentu Uczelni połączone z okolicznościowymi wystąpieniami oraz wręczeniem odznaczeń państwowych i okazjonalnych medali 15-lecia. W tym dniu odbędzie się również finał Konkursu Fotograficznego „Oblicza tarnowskiej PWSZ” oraz Konkursu Filmowego  „Ja Cię kręcę”. Od południa mieszkańcy Tarnowa będą mogli nie tylko zwiedzić obiekty Instytutu Ochrony Zdrowia ale skorzystać z porad dotyczących stanu zdrowia i badań diagnostycznych, które prowadzić będą studenci tarnowskiej Uczelni oraz lekarze z Centrum Zdrowia Tuchów. Święto zostanie zakończone koncertem „Artyści PWSZ dla PWSZ”, w którym wystąpią studenci i pracownicy Uczelni prezentując swoje talenty, nie tylko wokalne. 

Szczegółowy program obchodów oraz kalendarium 15-lecia PWSZ znajdują się na okazjonalnym portalu 15-lecia pod adresem: www.15lat.pwsz.tarnow.pl. Piątkowe wydarzenia będzie można obejrzeć w Internecie dzięki telewizyjnemu studiu, które poprowadzą studenci tarnowskiej Uczelni.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.