Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Jazz pół żartem? Nowe dzieło Marcina Maseckiego w TCK

Jazz pół żartem? Nowe dzieło Marcina Maseckiego w TCKNowy zespół geniusza fortepianu Marcina Maseckiego przykuwa uwagę i budzi kontrowersje.
W swojej wymowie jest daleki od melodyjnych, wypieszczonych dźwięków, sprawia wrażenie niesfornego, będącego jeszcze w fazie produkcji muzycznego tworu. Ale tak naprawdę nic, co wychodzi spod pióra Maseckiego nie może być dziełem przypadku, to efekt ciężkiej pracy, prób
z udziałem publiczności i wielu innych nieujawnionych zabiegów.

Zespół Profesjonalizm tworzy sekstet wyśmienitych muzyków, czołówka warszawskiej sceny improwizowanej: trio dęciaków, kontrabas, perkusja i pianino. Tworzywem użytym do kreacji kompozycji na płytę „Chopin, Chopin, Chopin” jest klimat orkiestr lat 40. i 50., jazz tradycyjny, reakcje publiczności i charakterystyczny dla Maseckiego dowcip. Na płycie nie brakuje humoru, począwszy od tytułu, który nie wiele ma wspólnego z tym, co na niej słyszymy, ale już muzyka dzieje się tam na serio. Profesjonalizm na płycie jest niewątpliwie doskonałą propozycją ale w pełnej krasie walory formacji Maseckiego można poczuć dopiero koncercie na żywo.

Koncert zespołu PROFESJONALIZM „Chopin Chopin Chopin”
14 października (piątek), godz. 19.30
Piwnice TCK (Tarnów, Rynek 5)

Bilety: 30 zł do nabycia w TCK. Informacje: www.tck.pl, 14 6 888 888


Profesjonalizm tworzą:
Marcin Masecki: piano
Kamil Szuszkiewicz: trumpet
Michał Górczyński: clarinet, saxophone
Tomasz Duda: saxophone
Piotr Domagalski: bass
Jerzy Rogiewicz: drums, percussion

Najbliższe koncerty jazzowe w TCK:
14.10 Profesjonalizm
29.10 TTr2 (Pilichowski/Raduli/Łosowski)
18.11 Anna Gadt (Anna Gadt/ Rafał Stępień/ Maciej Garbowski/ Krzysztof Gradziuk)

O muzykach:

Marcin Masecki rocznik 1982, warszawiak, pianista, kompozytor. Pierwszych lekcji muzyki udzielał mu ojciec i babcia. W wieku 12 lat zaczął chodzić na jam sessions do nieistniejącego juz Akwarium gdzie poznał mużyków, z którymi założył pierwszy zespól. Kilka lat później zdał do średniej szkoły muzycznej i poznał członków grupy Alchemik, do których dołączył w 1997. W 2000 Masecki otrzymał stypendium na studia w Berklee Colege of Music w Bostonie, gdzie spędził 2 lata. Tam poznał m.in. muzyków, z którymi założył trio TAQ, oraz wokalistkę, malarkę i pisarkę, oraz przyszłą żonę, Candelarie Saenz Valiente. Po ukończeniu studiów w 2002 wrócił do Polski i silnie związał sie ze stołeczną scena improwizowano-alternatywna.

Współpracuje/ował z wieloma artystami m. in. Macio Moretti, Raphael Rogiński, Tomasz Stańko, Andrzej Jagodziński, ALCHEMIK, Pink Freud, Michał Górczyński, Niewinni Czarodzieje, rodzina Waglewskich, TAQ, Ziv Ravitz, Wacław Zimpel i Tomasz Pokrzewiński.

Laureat wielu nagród, w tym pierwszego miejsca na Międzynarodowym Konkursie Pianistów Jazzowych w Moskwie 2005, oraz Grand Prix w Jazz Hoeilaart'98 w Bruskeli z zespołem Alchemik. Od 2006 wydaje płyty w warszawskiej wytwórni niezależnej Lado ABC. Jest członkiem zespołu ParisTetris, prowadzi własny sekstet jazzowy PROFESJONALIZM i jest obecnym dyrektorem pierwszej edycji WORu (Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej im Igora Krenza).

Jego równoległą pasją jest muzyka klasyczna XVIII wieku, którą regularnie gra głównie w warszawskich klubokawiarniach. Przygotowuje też od kilku lat płytę z nagraniem ogromnego utworu dość znanego kompozytora, o której jednak trochę wstyd mu pisać gdyż już zbyt wiele razy zapowiadał jej rychłe wydanie. Mieszka w Warszawie i w Buenos Aires.

Kamil Szuszkiewicz trębacz, ukończył Szkołę Muzyczną przy ul. Bednarskiej pod kierunkiem prof. Roberta Majewskiego. Ma na swoim koncie współpracę z wieloma oryginalnymi artystami, wśród których znaleźli się m.in. Adama Kamissoko, Władysław Jagiełło, Assif Tsahar, Hubert Zemler, Marcin Masecki, Wojtek Traczyk, Tadeusz Sudnik, Iza Kowalewska, Rafał Sarnecki, Wolfram, Baaba, Mitch & Mitch, Cinq G. Wraz ze znakomitymi muzykami (Piotr Zabrodzki, Maciek Szczycinski, Wojtek Sobura) założył i prowadził w latach 2001 - 2007 zespół Kolektyw Etopiryna. Aktualnie gra m.in. w zespołach Kapacitron i Trifonidis Free Orchestra.

Michał Górczyński klarnecista, saksofonista. Jest absolwentem warszawskiej Akademii Muzycznej im. F. Chopina. Od 1998 roku zajmuje się pisaniem muzyki na różne składy instrumentalne. Czynnie zajmuje się improwizacją i interpretacją muzyki współczesnej. Występował, jako solista z takimi zespołami jak: de Ereprijs, Kwartet Śląski, Orkiestra "Aukso", Filharmonia Podlaska.

Uczestniczył w Międzynarodowych Kursach Muzyki Współczesnej w Darmstadt gdzie prezentował swoje autorskie techniki wykonawcze na klarnecie basowym. Jest twórcą instalacji, tekstów teoretycznych na temat autorskich teorii, audycji radiowych oraz filmów undergroundowych. Od 2002 roku współtworzy zespół "Kwartludium" specjalizujący się w wykonywaniu muzyki współczesnej. Od 2008 roku pracuje nad poszerzaniem możliwości brzmieniowych klarnetu basowego inspirując się beat boxem i współpracując z jednym z najlepszych polskich beat boxerów "Tik Takiem" Patrykiem Matelą.

Tomasz Duda saksofonista. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. W latach 1987 - 1994 był członkiem następujących zespołów prowadzonych przez Andrzeja Bonarka: Lastr Splin, Teenbeat, Nie Znam Tego Człowieka i Charlie Winorośl. Był również członkiem zespołów: Donnermaschine, Bardzo Orkiestra, Mimofoni, Ludofoniarze, Alter Ego z Tarnowa, Jazz Quarrtett i wiele innych. Brał udział w Djazzporch Pawła Szamburskiego i Galimadjazach Patryka. Jest członkiem Stowarzyszenia Artystycznego Apeiron oraz Stowarzyszenia Kulturalnego Lado ABC.

Współpracował i współpracuje z takimi artystami jak: Tomasz Stańko, Justyna Steczkowska, Maryla Rodowicz, Ania Dąbrowska, Monika Brodka, Liroy, Kasia Nosowska, Novika. Jest członkiem zespołów: Baaba, Mitch and Mitch, Ania Dąbrowska, Tołhaje, Sudodud,dudagzyraszpura arszyn_duda, Kasia Nosowska, Pink Freud, Kasia Kowalska, Profesjonalizm, Tricphonix Street Band.

Piotr Domagalski kontrabasista i gitarzysta basowy, absolwent S.M. II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie oraz Akademii Muzycznej w Katowicach. Współtwórca zespołu "levity", także muzyk sesyjny.

Współpracował z artystami o bardzo różnej proweniencji, m.in. z Januszem Muniakiem, Leipzig Bach Festival Orchestra, Basią Stępniak - Wilk, Stanem Borysem, zespołem "Trzy dni później", Piotrem Polkiem...

Jerzy Rogiewicz perkusista i kompozytor. Urodzony w 1983 roku w Bydgoszczy, gdzie uczęszczał do podstawowej i średniej Szkoły Muzycznej im. Artura Rubinsteina. Ukończył studia w klasie kompozycji prof. Zbigniewa Bujarskiego na Akademii Muzycznej w Krakowie. Studiował także u Krzysztofa Pendereckiego (kompozycja i instrumentacja) oraz Magdaleny Długosz (muzyka elektroniczna). W czasie studiów występował jako perkusista jazzowy z takimi muzykami jak Janusz Muniak, Maciej Adamczak czy Paweł Kaczmarczyk.

Razem z Piotrem Domagalskim oraz Jackiem Kitą stworzył w 2005 zespół levity. Jest także członkiem zespołów Pink Freud, Trifonidis Orchestra, JazzBand BigBand Marcina Maseckiego. Obecnie mieszka w Warszawie gdzie komponuje i gra z takimi artystami jak Joanna Duda, Gabriela Kulka, Maciej Bielawski, Wojtek Mazolewski i Patryk Zakrocki.

Info: TCK

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.