Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Intensywne remonty tarnowskich ulic

Intensywne remonty tarnowskich ulicNa miejskich ulicach trwają intensywne prace remontowo – budowlane. Ich celem jest znaczna poprawa dostępności komunikacyjnej. Najlepszym okresem na prowadzenie tego rodzaju inwestycji są wakacje. Ruch na drogach jest wtedy bowiem znacznie mniejszy niż w pozostałych okresach w roku.

W związku z postępem prac, od godzin porannych, 16 sierpnia, zostanie zamknięta ulica Krakowska na odcinku od ulicy Targowej do ulicy Krasińskiego. Tym samym dojazd do ulicy Bema i innych ulic wiodących od niej a także do Rynku poprowadzony będzie poprzez ulicę Narutowicza i Bandrowskiego. Dojazd do Placu Kazimierza i Rynku w dalszym przebiegu nie ulega zmianie i możliwy jest od ulicy Bema poprzez ulicę Św. Anny, na której odwrócony został kierunek ruchu i dwukierunkowym odcinkiem ulicy Targowej. Nie zmienia się również dojazd do ulicy Batorego i kierowany jest poprzez ulicę Sikorskiego i Mościckiego do Starowolskiego, a następnie przez ul. Chopina.

Ze względu na przejazd autobusów komunikacji miejskiej przy ulicy Bandrowskiego – na odcinku od Narutowicza do Bema – wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania. Identyfikatory i abonamenty uprawniające do postoju na ulicach objętych zakazem honorowane będą na miejscach do parkowania zlokalizowanych na ulicach przyległych.

Dodajmy, że nastąpiło ponadto przekazanie placu budowy dla wykonania remontu nawierzchni ulicy Nowodąbrowskiej w ciągu drogi krajowej Nr 73. Dotyczy to odcinka o długości 1,5 km, od skrzyżowania z ul. Spokojną i Błonie, w kierunku północnym.

Robotami objęta będzie jezdnia przy ulicy Nowodąbrowskiej z dostosowaniem jej do większego obciążenia ruchem wraz z niezbędnymi robotami towarzyszącymi. Przewidywane prace polegają na wykonaniu nawierzchni bitumicznej wraz z jej wzmocnieniem i odcinkową dobudową konstrukcji, umocnieniem poboczy, przebudową krawężników i przyjezdniowych ciągów pieszych w niezbędnym zakresie oraz z uporządkowaniem odwodnienia.

Prace prowadzone będą odcinkami przy utrzymanym ruchu w obu kierunkach i okresowym kierowaniu ruchu przez pracowników wykonawcy. Kierowców prosimy o ostrożność i dostosowanie się do zmian.

Info: UMT

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.