Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

III Muzykoterapia duszy: Jesteś serca…mego biciem (17 X)

III Muzykoterapia duszy: Jesteś serca…mego biciem (17 X)Piosenki Andrzeja Zauchy są niepowtarzalne, niemal wszyscy znają takie hity jak “Byłaś serca biciem” czy „C’est la vie”. Wyjątkowy koncert wyjątkowo wrażliwego artysty - Kuby Badacha, który przypomni twórczość legendy polskiej sceny muzycznej, odbędzie się w tarnowskim teatrze 17 października o19.00. Impreza organizowana w ramach III Muzykoterapii duszy zakończy tydzień dni otwartych nowej tuchowskiej porodówki i oddziału noworodków Centrum Zdrowia Tuchów.

Repertuar obejmie utwory z płyty „Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny" w nowych autorskich aranżacjach Jacka Piskorza i Kuby Badacha. Wykonawca jest wokalistą, instrumentalistą, kompozytorem, aranżerem, członkiem zespołu Poluzjanci  oraz producentem muzycznym. Był wielokrotnie nagradzany, w tym dwukrotnie Fryderykiem jako wokalista roku. We wczesnej młodości miał okazję poznać Andrzeja Zauchę i do dzisiaj pozostaje pod wrażeniem jego talentu. „To moje podziękowanie dla Zauchy. Nie wiem, być może machnąłby ręką zniesmaczony, słysząc słowo „hołd”... Ale to zaszczyt śpiewać jego utwory”- opowiada o  przygodzie z twórczością. W Tarnowie Kuba Badach wystąpi ze swoim autorskim trio, na instrumentach klawiszowych zagra Jacek Piskorz, a na saksofonach Maciej Kociński.

Wcześniej w klimat wieczoru gości Muzykoterapii wprowadzą półfinaliści programu Must be The Music grupa Riffertone. Albert Kokoszewski i Jarosław Krużołek to akustyczny duet potrafiący zauroczyć publiczność i kojący w brzmieniu. W ich muzyce jest pasja i emocje, ale także intymność. Koncerty pozwalają im się uzewnętrznić i wprowadzić publiczność w ich własny, pełen spokoju świat. W ubiegłym miesiącu  ukazała się ich płyta „Someday, somewhere”. Album wypełniony jest melodyjnymi, głównie akustycznymi kompozycjami pozwalającymi docenić kunszt wykonawców.  W przerwie koncertu tradycyjnie już publiczność raczyć się będzie gorącą czekoladą.

Muzykoterapia na dobre zagościła już w kalendarzu imprez w regionie, pula wejściówek na ubiegłoroczny koncert wyczerpała się na pniu.  Imprezy w ramach tegorocznej edycji odbywać się będą w trzech miejscach: Tuchowie, Wierzchosławicach i Tarnowie.  W tym pierwszym mieście w Ośrodku Psychoterapii 17 października zaplanowano dzień otwarty: specjaliści psychiatrzy i psycholodzy opowiedzą o pracy ośrodka. Zorganizowane zostaną także warsztaty dla pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej i pielęgniarek, poświęcone omówieniu kontaktu terapeutycznego jako formy pomocy w kryzysie psychotycznym.  Zaplanowano także happening na rynku pod hasłem Schizofrenia – Otwórzcie drzwi, co związane jest ze światowymi obchodami dnia poświęconego tej chorobie.

W Wierzchosławicach 18 października pod hasłem otwartych drzwi swoje podwoje otworzy Dzienny Oddział Rehabilitacji. W Wierzchosławicach zaplanowano ponadto metę terenowego tripu rowerowego, który rozpocznie się w Tarnowie i będzie prowadził przez wierzchosławickie lasy. Muzykoterapię organizuje Centrum Zdrowia Tuchów wraz z Fundacją Zdrowym Być, Domem Kultury w Tuchowie i Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach oraz z portalem Mama w Tarnowie.  Imprezie patronują wicemarszałek małopolski Roman Ciepiela, starosta tarnowski Roman Łucarz, burmistrz Tuchowa Mariusz Ryś i wójt Wierzchosławic Wiesław Rajski.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.