Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

I Miejski Przegląd Kultury - buduj z nami sztukę

I Miejski Przegląd KulturyStowarzyszenie Otwarta Kultura pragnie zaprosić wszystkich artystów z regionu tarnowskiego do współtworzenia I Miejskiego Przeglądu Kultury.

Wydarzenie ma na celu promocję tak zwanych „papierowych” form kultury. W fazie wstępnej planowane jest wydanie i promocja twórczości rodzimych artystów. - Chcemy stworzyć niezależną scenę, aby móc zaprezentować w atrakcyjnej (mamy taką nadzieję) formie twórczość lokalnych artystów. Ważne jest dla nas, aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców wykorzystując wszelkie alternatywne źródła dotarcia. Na tym etapie nie chcielibyśmy zdradzać technicznych szczegółów, jednak  mamy nadzieję, że wkrótce będzie możliwość zaprezentowania efektów naszej pracy  – zaznacza koordynator projektu Marek Tomasik.

Forma przeglądu ma umożliwić społeczeństwu kontakt z kulturą oraz zachęcić do jej współtworzenia. Dzisiejszy zabiegany tryb życia sprawia iż rzadziej obcujemy z różnymi formami sztuki, pomimo ze społeczeństwo cywilizacyjnie rozwija się w znaczącym tempie, to kultura staje się uboższa . Coraz mniej czytamy, piszemy, a wyjścia do kina czy teatru odeszły w zapomnienie. - Nasze stowarzyszenie pragnie zwrócić uwagę społeczeństwa na lokalną wizję sztuki, oraz wyjątkowy dla  regionu tarnowskiego sposób jej postrzegania. Dlatego też, by oddać ten niepowtarzalny klimat , zapraszamy do projektu wszystkich lokalnych twórców. Wierzymy, że to przedsięwzięcie w znacznym stopniu zmieni postrzeganie sztuki w naszym mieście i regionie – podkreśla Marek Tomasik.

Jeśli więc piszesz teksty, wiersze, piosenki, malujesz, tworzysz grafiki, czy robisz zdjęcia – ten projekt jest stworzony właśnie dla Ciebie! Jeśli nie masz uzdolnień artystycznych również możesz pomóc! Stowarzyszenie Otwarta Kultura liczy również na pomoc informatyków, grafików, społeczników, osób które zajmą się korekcją tekstów oraz wydaniem projektu. Liczą się tylko dobre chęci oraz zapał do pracy.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Miejskim Przeglądzie Kultury lub członkostwem w Stowarzyszeniu Otwarta Kultura prosimy o kontakt pod adresem mailowym: stowarzyszenie@otwartakultura.pl, telefonicznie z koordynatorem projektu: +48 692 455 300 lub za pomocą Facebooka www.facebook.com/otwartakulturatarnow

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.