Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Gwiazdy w tarnowskim teatrze

Gwiazdy w tarnowskim teatrze (fot. Marlena Bielińska)Zespół Plateau, Martyna Jakubowicz i Anna Wyszkoni wystąpią w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie 20 października o 18.30. Charytatywny koncert będzie częścią II Muzykoterapii Duszy, organizowanej przez Centrum Zdrowia Tuchów i Fundację Zdrowym Być. Na scenie pojawią sie także laureaci Grechuta Festival 2013. Impreza stanowić będzie swoiste postscriptum odbywającego się kilka dni wcześniej krakowskiego festiwalu, organizowanego przez Fundację Korowód i Panią Danutę Grechutę.

Plateau zaprezentuje "Projekt Grechuta" - trwającą półtorej godziny magiczną podróż w świat poezji i muzyki. Podczas koncertu nie zabraknie największych przebojów legendarnego artysty. Piosenki zabrzmią w nowych, często zaskakujących aranżacjach, znanych z czwartego albumu wołomińskiej formacji. Płyta ukazała się marcu 2011 roku, zdobywając uznanie publiczności i świetne recenzje (m.in. w "Newsweeku", "Gazecie Wyborczej"). Przez kilka tygodni gościła na liście najlepiej sprzedających się albumów w Polsce. Z „Projektem Grechuta“ zespół zagrał w sumie ponad 130 koncertów, występując w tak prestiżowych miejscach jak Sala Kongresowa, Filharmonia Bałtycka czy Hala Atlas Arena. Na zaproszenie Jurka Owsiaka grupa otwierała XVII Przystanek Woodstock, grając dla...półmilionowej publiczności.  Podczas koncertów, zespołowi Plateau towarzyszą z czołówki rodzimej sceny muzycznej.

W Tarnowie pojawi się Martyna Jakubowicz. To jedyna w swoim rodzaju wykonawczyni ballad, będących mieszanką muzyki folk, bluesa oraz  klasycznego rocka. Jej oparte na emocjach piosenki są ciepłe, delikatne i refleksyjne. Śpiewa o miłości, samotności i nadziei. Dotychczas nagrała dziesięć płyt, jej najbardziej znany utwór "W domach z betonu nie ma wolnej miłości" znalazł się na albumie Maquillage.

Dla publicznoiści w tarnowskim teatrze zaśpiewa także Anna Wyszkoni, polska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu i rocka. Przez cztery lata od roku 1996 występowała w zespole Łzy. Solowo wydała dwa albumy. Ostatni Życie jest w porządku w styczniu bieżącego roku uzyskał status złotej płyty. W czerwcu z utworem "W całość ułożysz mnie" piosenkarka wystąpiła w koncercie "Największe przeboje roku" na festiwalu TOPtrendy w Sopocie. Natomiast podczas jubileuszowego 50. KFPP w Opolu Anna Wyszkoni  otrzymała SuperNagrodę.

Muzykoterpaia zainaugurowna została w roku 2012 jako impreza towarzysząca oficjalnemu otwarciu Ośrodka Psychotereapii Centrum Zdrowia Tuchów. Muzyka, podobnie jak profesjonalna pomoc psychologiczna, pełni w wydarzeniu rolę terapii aplikowanej na rozpoczecie jesieni. W tym roku w ramach wydarzenia zaplanowano inaugurację pracy Fundacji Zdrowym Być, na rzecz której organizowany jest koncert. Ma ona pomagać osobom potrzebującym wsparcia psychoterapetycznego i niepełnopsrawnym. Tym tematom poświęcona będzie tekże konferencja organizowana w Domu Kultury w Tuchowie. 

Jednym ze sposobów na jesienną depresję jest wysiłek fizyczny, dlatego częścią imprezy będzie też nocny trip rowerowy. Pod hasłem Wyjście z mroku rowerzyści przejadą z Tarnowa do Wierzchosławic. Przejazd rozpocznie się 18 października o godzinie 22.30 (parking przed FORMA Fitness Klub, Tarnów, Nowy Świat 48)  i przebiegać będzie dwoma trasami: krótszą 12 kilometrową i dłuższą - 31 kilometrów. W tej ostatniej wersji cykliści przejadą przez miejscowości: Biała, Niedomice i Radłów. Uczestnicy imprezy spotkają się przy wierzchosławickim Centrum Kultury Wsi Polskiej, gdzie zaplanowano poczęstunek. Osoby zainteresowane będą mogły wróci w grupie do Tarnowa. Uczestnicy imprezy otrzymają pamiątkowe, odblaskowe kamizelki. W związku z tym, że przejazd będzie się odbywał w nocy organizatorzy przypominają o oświetleniu rowerów.  Informacja i zapisy: nocny.trip@czt.com.pl.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.