Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Galeria Miejska i Biblioteka Publiczna mają swoje dyrektorki

Galeria Miejska i Biblioteka Publiczna mają swoje dyrektorkiKobiety pokierują dwoma miejskimi instytucjami kultury. Szefową Galerii Miejskiej BWA, w wyniku konkursu, została Ewa Łączyńska – Widz. Była ona dotychczas pełniącą obowiązki dyrektora tej placówki. Miejską Biblioteką Publiczną pokieruje natomiast Ewa Stańczyk. Została ona wyłoniona na to stanowisko także w wyniku konkursu.

Ewa Łączyńska – Widz pracuje w Galerii Miejskiej od trzech lat. Była zastępcą dyrektora tej placówki, a od niemal roku – pełniącą obowiązki dyrektora. Jej największym wyzwaniem jest pokierowanie BWA w nowym budynku – zmodernizowanym dla potrzeb Galerii Pałacyku w Parku Strzeleckim. Pasją nowej szefowej jest sztuka nowoczesna. Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Ewa Stańczyk pracuje w bibliotece od piętnastu lat. Specjalizuje się w programach cyfryzacji i zdobywania środków unijnych na poszczególne projekty. Zamierza dążyć do dalszej digitalizacji zbiorów i unowocześniania pracy miejscowej książnicy.

Info: UMT

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.