Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

FOTODROGOWSKAZY - Fotografie Iwony Lisowskiej

FOTODROGOWSKAZY - Fotografie Iwony Lisowskiej

Wakacje w pełni i pojawia się pytanie gdzie spędzić wolny czas. Odpowiedzią na nie jest wystawa fotografii autorstwa Iwony Lisowskiej „Fotodrogowskazy”, która prezentowana będzie w Galerii Tarnowskiego Centrum Kultury od 14 lipca do 27 sierpnia br.

Na wernisaż wystawy z udziałem autorki zapraszamy do Galerii TCK 13 lipca o godzinie 19.00.

Wybrane fotografie, spośród setek zrobionych przez autorkę, zabiorą nas w podróż po polskich krajobrazach, pokażą, jak wiele jest miejsc, które warto odwiedzić i jak wiele piękna kryje w sobie nasz kraj.

Kiedy próbujemy zdefiniować krajobraz, przychodzi na myśl porównanie, że tak jak nie zdajemy sobie sprawy z istnienia powietrza do czasu, dopóki się nad nim nie zastanowimy, tak samo nie dostrzegamy w pełni świata wokół siebie. Niezależnie od tego, czy mieszkamy w górach, nad morzem, czy w innej części naszego kraju, niezależnie też od tego gdzie chcemy się udać, warto zauważać przestrzeń wokół nas.

Na szczególną uwagę zasługują naturalne walory naszego kraju, wystarczy tylko wiedzieć, gdzie szukać takich wyjątkowych miejsc, a niektóre z nich są naprawdę blisko. Wystarczy tylko przekroczyć próg i ruszyć w drogę. W naszym kraju jest mnóstwo obszarów, które można podziwiać, które warto odkryć i poznać, szczególnie podczas letniego urlopu. Niech fotografie prezentowane w Galerii TCK, będą fotodrogowskazami, które skłonią Państwa do podróży, po Polsce i niech doprowadzą was do miejsc, których obraz, jak te fotografie, utrwali się w pamięci.

Iwona Lisowska, ur. w Tarnowie, absolwentka I LO w Tarnowie, Państwowego Studium Kulturalno – Oświatowego w Krośnie, specjalizacja fotografia – film oraz filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim.
2008 Wystawa indywidualna „Gdzie pamięć – nie trzeba słów. Stary Cmentarz w Tarnowie”
2010 Nagroda Prezydenta Miasta Zamościa na XXII Ogólnopolskim Biennale Fotografii „Zabytki”
2010 Wystawa pokonkursowa „Zabytki”, Zamość

Info: TCK

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.