Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Finał drugiej edycji warsztatów Talia bez barier

Finał drugiej edycji warsztatów Talia bez barierUśmiechnięte buzie i jednocześnie żal dzieci, że to już koniec warsztatów zorganizowanych przez Tarnowski Teatr w ramach Projektu Cztery TALIE roku.

Mam dużą tremę przed dzisiejszym pokazem, po raz pierwszy wystąpię na scenie – mówi 11 - letnia Ania uczestniczka warsztatów teatralnych. Szkoda że to już koniec, mam nadzieję że za rok też będą organizowane takie warsztaty – dodaje 13- letni Krzysztof z warsztatów muzycznych.
5 marca na Dużej Scenie odbyła się wspólna prezentacja warsztatów, w których przez ponad miesiąc uczestniczyły dzieci i młodzież pełnosprawne i z niepełnosprawnością. Zajęcia podzielono tematycznie na muzyczne, plastyczne, psychologiczne, ruchu oraz teatralne. W tym czasie uczestnicy pod okiem doświadczonych animatorów i instruktorów przygotowywali się do wspólnego pokazu. W rezultacie tego podczas ponad godzinnej prezentacji, zaprezentowano układy taneczne, własne aranżacje znanych utworów muzycznych oraz krótkie etiudy teatralne. Całość dopełniła wystawa prac z ceramiki przygotowana na zajęciach „Pokaż mi swój świat”, prowadzonych przez Marka Krakowiaka, którą można oglądać we foyer teatru.

Podopieczni warsztatów muzycznych „Zamknij oczy i zaśpiewaj” prowadzonych przez Ewę Rutkiewicz zaprezentowali m.in. utwory „Serduszko puka” oraz „Śpiewaj i lecz się”. Natomiast grupa ruchu „Odkryj możliwości swojego ciała” pod opieką Haliny Bartnik przygotowała układy taneczne „Dłonie” oraz „Żółta rzeka”. Etiudy teatralne powstały pod opieką Ewy Sąsiadek i Mariusza Szaforza podczas zajęć „Obwieść to całemu światu”, a także pod opieką Matyldy Baczyńskiej i Kamila Urbana – „Oddaj to tylko słowem”. Młodzież uczestniczyła również w warsztatach psychologicznych prowadzonych przez Krystynę Jaworską-Mukawę.
Warsztaty zostały zorganizowane we współpracy z Pałacem Młodzieży oraz Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym Tarnowie.

Projekt współfinansowany przez Unie Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Info: Tarnowski Teatr

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.