Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Festiwal Funduszy Europejskich w Teatrze Solskiego

Festiwal Funduszy Europejskich w Teatrze Solskiego (fot. Paweł Topolski)6 miast, ponad 20 obiektów kultury (a wśród nich Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie) i prawie 100 propozycji - tak pokrótce przedstawia się program tegorocznego Festiwalu Funduszy Europejskich „Wstęp wolny” Województwo Małopolskie serdecznie zapraszamy już dziś wszystkich zainteresowanych na to wielkie święto kultury, które potrwa od 1 do 11 maja 2014 r.

Bezpłatnie swoje zbiory udostępnią muzea w Krakowie, Chrzanowie, Tarnowie, Nowym Sączu i Dąbrowie Tarnowskiej, które zwiedzający będą mogli zobaczyć indywidualnie lub z przewodnikiem. Z kolei miłośnicy teatru będą mieli okazję zobaczyć go od kulis oraz obejrzeć darmowe spektakle dla dzieci i dorosłych. Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w małopolskich obiektach kultury, które uzyskały unijne dofinansowanie.

W okresie od maja 2009 roku do kwietnia 2011 trwała przebudowa siedziby głównej tarnowskiego teatru realizowana w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Po modernizacji teatralny budynek zyskał zupełnie nową, przeszkloną elewację od strony ulicy Mickiewicza. Zmienił się układ niektórych pomieszczeń teatralnych. Na dużej widowni na widzów czekają nowe fotele. Znalazły się także miejsca dla osób niepełnosprawnych. Widownia teatralna przybrała kształt amfiteatralny - od poziomu zerowego do najwyższego miejsca jest różnica ponad czterech metrów - co znacznie poprawiło komfort oglądania spektakli.

Duża scena została wyposażona w urządzenia oświetlenia sceny - zainstalowanych zostało ponad sto nowych reflektorów o różnej charakterystyce i mocy. Całość obsługiwana jest za pomocą komputerowego pulpitu sterowniczego. System elektroakustyczny to w całości nowe instalacje i urządzenia. Nowy teatr to również duże, przestronne foyer z zamontowanym systemem wystawienniczym, w przestrzeni którego organizowane są wystawy tarnowskiego Biura Wystaw Artystycznych.

 Łączna wartość projektu modernizacji Tarnowskiego Teatru wyniosła ok. 15 mln złotych. Połowa tej sumy to środki unijne w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, druga część to wkład Gminy Miasta Tarnowa.

To już druga edycja Festiwal Funduszy Europejskich, która w tym roku odbywa się w ramach obchodów 10-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Przyjdź, skorzystaj z oferty i zobacz, jak  Fundusze Europejskie zmieniły małopolską kulturę!

Atrakcje jakie zapewnia Teatr im. Ludwika Solskiego:

6 maja 2014, godz. 15:00 - 18:00 
7 maja 2014, godz. 15:00 - 18:00

Zwiedzanie teatru z przewodnikiem w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
Wraz z przewodnikiem co pół godziny będzie można zobaczyć, co kryje się za kulisami tarnowskiego teatru.

 Zapisy na zwiedzanie od 28 kwietnia 2014 roku na hasło Festiwal Funduszy Europejskich "Wstęp wolny" w Biurze Organizacji Widowni Teatru im. Ludwika Solskiego (ul.Mickiewicza 4; 33-100 Tarnów), tel. 14 688 32 87, e-mail: promocja@teatr.tarnow.pl

Spektakl "KOLEGA MELA GIBSONA" w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
Bilety dostępne są od 28 kwietnia 2014 r. na hasło Festiwal Funduszy Europejskich "Wstęp wolny" bezpośrednio w kasie teatru (ul. Mickiewicza 4, pokój nr 4 w foyer). Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach  9.00 - 17.00.

Informujemy, że nie ma możliwości rezerwacji telefonicznej oraz istnieje możliwość otrzymania  maksymalnie dwóch biletów przez jedną osobę.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.