Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Ewelina Pietrowiak dyrektor artystyczną w Solskim

Ewelina Pietrowiak dyrektor artystyczną w SolskimEwelina Pietrowiak zostanie dyrektor artystyczną w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego. Zwiąże się z Tarnowem na najbliższe trzy lata. Zapowiada działania zmierzające do mocniejszego zaistnienia teatru w świadomości mieszkańców, uruchomienia w nim czterech scen, uczestnictwa w ogólnopolskich festiwalach i przeglądach oraz uczynienia z Talii renomowanego festiwalu teatralnego.

Jestem pod ogromnym wrażeniem budynku, możliwości technicznych i wielości scen. Takie sytuacje nie zdarzają się często. Budynek, aż prosi się o to, by wypełnić go sztuką – podkreśla Ewelina Pietrowiak. Mam też obietnicę współpracy i pomocy ze strony dyrektora naczelnego, a to rzecz nie do przecenienia w przypadku teatru.

Jest absolwentką Wydziału Reżyserii warszawskiej Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza (2006), Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej (2001) oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I st., studentką Podyplomowych Studiów Wokalnych na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie.

Zadebiutowała „Pokojówkami” Jean'a Geneta w warszawskim Teatrze Ateneum. Na tej scenie zrealizowała również „Sonatę jesienną” Ingmara Bergmana, „Trash story czyli sztukę niepamięci” Magdy Fertacz oraz „Kasta la vista” Sebastiana Thierry’ego. Reżyserowała między innymi w zielonogórskim Teatrze im. L. Kruczkowskiego, w warszawskim Laboratorium Dramatu i w Teatrze Syrena. Do swoich spektakli projektuje scenografię. Za scenografię przedstawienia Teatru Wierszalin w Supraślu pt. „Wierszalin. Reportaż o końcu świata” otrzymała nagrodę dla najlepszego scenografa XIV Międzynarodowych Toruńskich Spotkań Teatrów Lalek. Jest laureatką nagrody im. Z. Krawczykowskiego przyznanej przez Rektora Akademii Teatralnej w Warszawie za dobrze rokujący początek pracy zawodowej. W 2011 roku otrzymała nagrodę indywidualną za reżyserię spektaklu „Kasta la vista” podczas XV Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia w Tarnowie.

Chcę, by teatr w Tarnowie urodził się na nowo, a ważnym zadaniem i jednym z pierwszych celów nowej dyrekcji będzie doprowadzenie do takiego wieczoru, gdy teatr zagra pierwszy raz jednocześnie na trzech scenach – dodaje nowa dyrektor artystyczna.

W teatrze operowym zadebiutowała w sezonie 2007/2008 realizacją Jutra Tadeusza Bairda w Operze Wrocławskiej. Realizację tę powtórzyła w Teatrze Wielkim w Poznaniu. W roku 2010 na scenie Opery Bałtyckiej w Gdańsku wyreżyserowała Halkę St. Moniuszki, a w Operze Wrocławskiej Matkę czarnoskrzydłych snów H.Kulenty. W 2010 r. za swoje realizacje operowe została nominowana do Paszportu „Polityki” w kategorii Muzyka Poważna.

W Tarnowskim Teatrze zadebiutuje końcem marca 2012 roku, a ostateczną decyzję o tytule podejmie po obejrzeniu całego zespołu artystycznego w dotychczasowym repertuarze.

Dużo obiecuję sobie po pani Ewelinie. Przemawia za nią komplementarne wykształcenie, bogate doświadczenie, młodzieńcza energia oraz kobieca koncyliacyjność – mówi Rafał Balawejder, dyrektor naczelny teatru w Tarnowie.

Info: Tarnowski Teatr

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.