Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Edward Żentara, dyrektor Tarnowskiego Teatru nie żyje

Edward Żentara, dyrektor Tarnowskiego Teatru nie żyje

Edward Żentara (55l), dyrektor Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego zmarł nagle w swoim służbowym mieszkaniu w Tarnowie. Według ustaleń policji aktor popełnił samobójstwo. Policja także wstępnie wykluczyła udział osób trzecich.

Edward Żentara urodził się 18 marca 1956 roku w Sianowie (woj. zachodniopomorskie). Był aktorem teatralnym, filmowym, telewizyjnym oraz reżyserem. Zagrał m.in. główną rolę filmie "Siekierezada", wystąpił także w serialach "M jak miłość", "Ekstradycja", "Fala zbrodni". Od 4 lipca 2008 roku, był dyrektorem tarnowskiego teatru.
 

Po raz pierwszy występował na scenie Teatru Propozycji Dialog w Koszalinie w benefisowym przedstawieniu Aktor. Po ukończeniu Liceum Ekonomicznego w Koszalinie w 1975 roku, studiował na Wydziale Aktorskim w łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera, którą ukończył w 1980 roku. Występował w teatrach: im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Polskim w Warszawie, Starym im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie, im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Polskim w Szczecinie i Bałtyckim Teatrze Dramatycznym im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie, gdzie pełnił funkcję dyrektora artystycznego.

Po występie w serialach Rodzina Połanieckich i W słońcu i w deszczu, zadebiutował na dużym ekranie w dramacie politycznym Feliksa Falka Był jazz u boku Michała Bajora. Za postać plastyka-karateki w dramacie Wojciecha Wójcika Karate po polsku, rolę księdza Władysława Ryby w serialu Trzy młyny oraz kreację wrażliwego poety Janka Pradery w filmie poetyckim Witolda Leszczyńskiego Siekierezada został uhonorowany nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego i nagrodą Złotego Ekranu przyznawaną przez tygodnik "Ekran".

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.