Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Dzień Otwarty PWSZ czyli dziesiątki atrakcji nie tylko dla maturzystów

Dzień Otwarty PWSZ, czyli dziesiątki atrakcji nie tylko dla maturzystów

 

Piątek, 4 marca warto spędzić w murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Największa uczelnia regionu organizuje wtedy Dzień Otwarty. To doskonała okazja nie tylko do zapoznania się z ofertą edukacyjną PWSZ, ale także wzięcia udziału w ciekawych prezentacjach, eksperymentach i pokazach, obejrzenia szkoły "od wewnątrz", czy w końcu wygrania cennych nagród, które czekają na uczestników gry terenowej.

Dzień Otwarty to wspólne dzieło całej społeczności PWSZ. W jego organizację włączyli się bowiem nie tylko pracownicy wszystkich Instytutów działających w Uczelni, ale także studenci, którzy chcą "pochwalić się" swoją szkołą. Dzięki temu program imprezy liczy aż kilkadziesiąt pozycji. - Zależało nam, by w kilka godzin pokazać każdemu chętnemu nasze najmocniejsze strony - od wysokowykwalifikowanej kadry dydaktyków, przez imponującą bazę lokalową do nowoczesnego sprzętu wykorzystywanego w procesie kształcenia - tłumaczy Piotr Kopa, szef Biura Promocji PWSZ.

Szczegółowy program działań znajduje się w załączniku, warto jednak wymienić kilka jego pozycji. - Z punktu widzenia tegorocznych maturzystów, kluczowa wydaje się możliwość zdobycia wiadomości na temat uczelni "u źródeł". Każdy Zakład, każdy Instytut - poza innymi atrakcjami - przygotował bowiem punkty informacyjne, które działać będą przez cały czas trwania Dnia Otwartego - wyjaśnia Monika Grela z Biura Promocji PWSZ, koordynatorka przedsięwzięcia.

PROGRAM DNIA OTWARTEGO W SKRÓCIEalt

Instytut Humanistyczny zaprasza na m.in: gry i konkursy tematycznie związane ze sztuką, historią i geografią krajów frankofońskich oraz niemieckojęzycznych, warsztaty teatralne i aktorskie, wizytę w "pokoju medialnym", podczas której uczestnicy tworzyć będą podstawy dobrze zaplanowanej kampanii medialnej.

Instytut Matematyczno-Przyrodniczy przygotował z kolei: prezentacje widowiskowych chemicznych doświadczeń laboratoryjnych, projekcje filmów legendarnego reżysera Davida Attenborougha, wystawę minerałów, wykład o odnawialnych źródłach energii, a także pokazy slajdów, zdjęć i sprzętu używanego w trakcie badań.

Instytut Politechniczny zaprasza na m.in.: szybki kurs programowania robota, warsztaty z modelowania 3D i kryptografii, wykłady poświęcone informatyce, pokaz sprzętu, m.in kamer termowizyjnych, czy wizytę w laboratorium materiałowym.

Instytut Ochrony Zdrowia przygotował m.in.: liczne badania i testy medyczne określające zdrowie, sprawność i tężyznę fizyczną, możliwość skorzystania z różnych form masażu (ręczny, przyrządowy, gorącymi kamieniami, bańką chińską) i innych zabiegów, prezentacje nowoczesnych pracowni fizyko- i kinezyterapii, testowanie sprzętu, który wykorzystywany jest podczas studiów, czy pokazy związane z wykorzystaniem muzyki i tańca w procesie rehabilitacyjnym.

Instytut Administracyjno-Ekonomiczny zaprasza na m.in.: gry i quizy z nagrodami dotyczące podstaw prawa i administracji, prezentacje multimedialne, czy zwiedzanie wyjątkowego w polskich warunkach szkolnych Symulacyjnego Przedsiębiorstwa Turystycznego "Symtur".

Instytut Sztuki przygotował m.in.: warsztaty z rysunku, projektowania ubioru i produktu, wykłady i ćwiczenia z projektowania znaku graficznego, czy przentacje najważniejszych technik graficznych.

Program Dnia Otwartego uzupełnia gra terenowa z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. - To zabawa dla wytypowanych przez szkoły drużyn, które zmierzą się z kilkunastoma, bardzo zróżnicowanymi zadaniami, wymagającymi od uczestników nie tylko wiedzy ogólnej, ale także umiejętności pracy w zespole, podejmowania decyzji działając pod presją czasu, a nawet... sprawności fizycznej - tłumaczy Monika Grela. Zwycięskie drużyny wygrają dla swoich szkół m.in. mikroskopy, preparaty laboratoryjne i zestawy edukacyjne, a dla siebie atrakcyjne upominki przydatne w codziennej edukacji.

Do programu Dnia Otwartego swoje "trzy grosze" dołożyły także inne jednostki ogólnouczelniane działające w PWSZ. Dział Współpracy z Zagranicą przedstawi możliwości, jakie daje studentom współpraca międzynarodowa Uczelni, Biblioteka zaprosi na wystawę malarstwa, Dział Pomocy Materialnej opowie o możliwościach wsparcia dla mniej zamożnych studentów, a Studium Języków Obcych pokaże w jak komfortowych warunkach szlifować na uczelni języki.

Program uzupełniają bezpłatne kursy niesienia pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez ratowników i strażaków, rozstrzygnięcie kolejnej edycji i wręczenie nagród laureatom Tarnowskiego Konkursu Matematycznego oraz zmagania w ramach konkursu językowego “Fit in Deutsch”.

 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa jest nawiększą Uczelnią regionu. Studiuje w niej obecnie niemal 4 tys. złodych ludzi. Według informacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego PWSZ w Tarnowie jest najczęściej wybieraną wyższą szkołą zawodową w Polsce.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.