Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Dzień Dawcy Szpiku w Tarnowie 6 marca

Dzień Dawcy Szpiku w TarnowieW Polsce co godzinę, stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Co drugi chory zakwalifikowany do przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego tego dawcy nie znajduje. Im więcej potencjalnych dawców tym większe szanse na życie dla osób chorych na białaczkę i inne choroby układu krwiotwórczego. Dlatego Fundacja DKMS Polska wraz z organizatorami lokalnymi przeprowadzą „Dzień Dawcy Szpiku w Tarnowie”, podczas którego zdrowe osoby mogą dokonać rejestracji i tym samym powiększyć bazę potencjalnych dawców. W Polsce zarejestrowanych jest 250 000 potencjalnych dawców, z czego ponad 188 000 to dawcy zarejestrowani w Fundacji DKMS Polska. W przeciągu dwóch lat działalności Fundacji DKMS Polska, aż 133 osób oddało swoje komórki macierzyste dając tym samym nadzieję na nowe życie osobom chorym na białaczkę i inne schorzenia układu krwiotwórczego.

Rejestracja jako potencjalny dawca jest bardzo poważną decyzją. W przypadku, gdy okaże się, że któraś z zarejestrowanych osób jest czyimś genetycznym bliźniakiem, daje tej osobie nadzieję na nowe życie. Jeżeli wtedy zrezygnuje, to odbierzesz komuś nadzieję na nowe życie..

Zostanie potencjalnym dawcą NIC NIE BOLI, to oddanie zaledwie 4 ml krwi do badania genetycznego, a później to tylko czekanie by uratować komuś życie. Wydarzenie to jest na tyle niezwykłe, bo możemy komuś pomóc, wystarczy zaprosić swoich znajomych, kolegów, koleżanki, przyjaciół, a można przyjść też całą rodziną...

Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się:

Data: 6 marca 2012r., wtorek
Godziny:11.00 – 17.00
Miejsce:Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa
Adres: ul. Mickiewicza 8, 33-100 Tarnów

Kto może zostać dawcą?
Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Rejestracja polega na pobraniu 4 ml krwi i zajmuje tylko chwilę. Na podstawie pobranej krwi zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Akcje wspierają:
Dzień Dawcy Szpiku w Tarnowie

Więcej informacji: www.dkms.pl, tel.: (22) 331 01 47, email: fundacja@dkms.pl,
Kontakt: Tomasz Oćwieja - tomasz.ocwieja@dkms.pl, tel. (22) 572 31 15 – pracownik Fundacji DKMS Polska.

Kliknij aby powiększyć

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.