Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Dwie twarze Tajlandii - wystawa malarska oraz spotkanie z autorem Michałem Paulim

Dwie twarze Tajlandii - wystawa malarska oraz spotkanie z autorem Michałem PaulimDwie twarze Tajlandii - wystawa malarska oraz spotkanie z autorem Michałem Paulim, twórcą książki "12xśmierć".

Jak daleko jest od radości od smutki? Jaki dystans dzieli beztroskę od katastrofy? Jak cienka jest linia oddzielająca życie od śmierci? Ciężko jest sobie wyobrazić osobę o większej predyspozycji do tego aby odpowiedzieć na te pytania niż Michał Pauli. Jego podróż do Krainy Uśmiechu (popularny sposób określania Tajlandii przez turystów, teraz brzmi co najmniej ironicznie) zamieniła się koszmar. Za sprawą jego konszachtów z tajną agentką policji oraz pewnych nieprzemyślanych wyborów, Polak zostaje wrzucony w wir narkotykowego przemytnictwa, co kończy się jego aresztowaniem, skazaniem (dwunastokrotnym) na śmierć oraz osadzeniem w więzieniu Bang Kwan, więzieniu, które ma tyle wspólnego z humanitaryzmem co Saddam Husajn z demokracją.

Ułaskawiony w 2009 roku, przy wymiernym udziale byłych prezydentów, postanowił stworzyć pisemne i graficzne świadectwo jego historii. Napisana przez niego książka "12 x śmierć" to zapis heroicznej walki, żmudnej utarczki ze światem oraz zmagania z głodem i znojem - będącymi codziennością jego sześcioletniego pobytu za murami więzienia.
Pozycja została opatrzona rysunkami wykonanymi również przez autora. Część z nich powstawała w czasie niewoli, co czyni je jeszcze bardziej przesiąkniętymi osobistą tragedią twórcy.

Michał Pauli to urodzony w 1972 roku w Kielcach plastyk który, jak sam mówi - "ośmiela nazywać siebie artystą". Studiował na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Od zawsze fascynowały go podróże. Oprócz peregrynacji zajmował się również ceramiką.

Wystawa poświęcona pracom malarskim Michała Pauliego, oraz samo spotkanie z autorem, odbędzie się w Galerii Miejskiej Dworca PKP już 8 kwietnia o godzinie 19-ej. Po zakończeniu spotkania zapraszamy do klubu Lychee, współorganizatora imprezy. Wstęp wolny.

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.