Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Do Tarnowa zjeżdżają młodzi liderzy z Polski południowej

Do Tarnowa zjeżdżają młodzi liderzy z Polski południowej (fot. Paweł Topolski)Stowarzyszenie Projekt Tarnów organizuje nietypowy zjazd młodych działaczy lokalnych. Pierwsza część projektu to spotkanie w Tarnowie, drugie natomiast zostanie zorganizowane w Gdańsku dla północnej części kraju w listopadzie. Młodzież pracować będzie metodami prelekcji, paneli dyskusyjnych, debat open space i warsztatów. Przedsięwzięciu patronują posłanka Urszula Augustyn, prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała i starosta tarnowski Mieczysław Kras.

Taka formuła nie jest przypadkowa, bowiem naszą intencją jest zagwarantowanie każdemu uczestnikowi swobodnego i niczym nieskrępowanego aktywnego uczestnictwa w evencie. Naturalnie nie zabraknie i okazji do zwiedzania miast gospodarzy spotkań oraz chwil na integrację między uczestnikami projektu – mówi Dawid Solak ze Stowarzyszenia Projekt Tarnów.

Młodzi biorą sprawy w swoje ręce i za to wielkie brawa. My – decydenci, dzięki nim, możemy lepiej kierować pewnymi tematami. W mojej pracy parlamentarnej bardzo często korzystam z podpowiedzi np. samorządów studenckich, które są cennym głosem w dyskusji o wielu sprawach – mówi poseł Urszula Augustyn.

W projekcie wezmą udział przedstawiciele organizacji z całej Polski, których przedmiotem działalności są sprawy publiczne, w szczególności te dotyczące młodych ludzi, w liczbie 120 osób, w wieku od 18 do 30 lat oraz młodzi przedstawiciele mniejszości narodowych.

Głównym tematem projektu będzie polityka młodzieżowa UE i Polski, a także pozycja i rola młodych ludzi we współczesnym świecie. Dodatkowo, poruszymy kwestie związane z dialogiem usystematyzowanym i aktualną problematyką europejską – dodaje Mateusz Czosnyka ze Stowarzyszenia.

Celem projektu jest stworzenie możliwości dialogu pomiędzy młodymi ludźmi reprezentującymi różne środowiska, a decydentami. Uczestnicy będą mieć okazję do zaprezentowania własnych postulatów, a nasi goście będą mogli je usłyszeć i ocenić. Dzięki temu liczymy, że będą mogły zostać wypracowane wspólne rozwiązania w formie konkluzji, które będą w przyszłości stanowić fundament podejmowanych decyzji przez władze. Takie konkluzje, jako główny rezultat projektu, zostaną przekazane władzom unijnym i krajowym.

Dodajmy, że projekt finansuje Program Młodzież w Działaniu.

Źródło: tarnow.pl

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.