Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Czesław Śpiewa - koncert - Kino Marzenie

Czesław Śpiewa - koncert - Kino MarzenieJuż dziś, po 3 latach Czesław Mozil ponownie zaśpiewa w Tarnowie w kinie Marzenie. Na koncert zapraszamy 12 września (poniedziałek) br. Podczas tarnowskiego występu zespołu Czesław Śpiewa spodziewać się możemy piosenek z albumów "Debiut" i"POP" oraz utworów z okresu Tesco Value i być może nowych kompozycji do tekstów Czesława Miłosza.

Bilety (przedsprzedaż od 24.08.11) w cenie 40 zł do nabycia w Biurze Obsługi TCK - Rynek 5 i w kasie Kina Marzenie - Staszica 4. Początek koncertu o godz. 19:00

Aktualizacja: bilety zostały wyprzedane.

Czesław Śpiewa - założycielem i twórcą jest duński Polak o niewyparzonych ustach Czesław Mozil. W 2008 roku ukazał się „Debiut”pierwszy album sygnowany przez Czesław Śpiewa. Czesław skomponował muzykę i zaśpiewał teksty napisane przez internautów i Michała Zabłockiego. „Debiut” pokrył się dwukrotnie platyną, a po nim ukazały się reedycje płyt Tesco Value („Tesco Value” i „Songs for the Gatekeeper”) pierwszego zespołu Czesława, z którym w latach 2002 – 2007 zagrał ponad 200 koncertów w Polsce. 12 kwietnia 2010 roku ukazał się „POP”, album który pokazał jak zgubne jest szufladkowanie i jak cienka jest granica pomiędzy Offem a Mainstreamem.

„POP” zachwycił krytykę: „Wybitny koncept album, jakiego jeszcze nie doczekaliśmy się w Polsce po 1989 roku” (Jacek Skolimowski, Dziennik);„Przede wszystkim mamy tu do czynienia z autorską, niebanalną kreacją”(Mirosław Pęczak, Polityka); „Nowa płyta to rozbrajająca mieszanka słodyczy, naiwności, ale i doprawionej szczyptą mroku i ironii wtłoczonych w chwytliwe melodie” (Dominika Węcławek, Życie Warszawy).

Na płycie gościnie wystąpili Katarzyna Nosowska, Gaba Kulka i Nergal. Album promują teledyski „W sam raz” i „Krucha Blondynka”, która została nagrodzona Drewnianym Yachem na Yach Film Festiwal i nominowana w kategorii wideoklip roku na Plus Camerimage Festival. "POP" potwierdził sukces zespołu, czego najlepszym dowodem była frekwencja podczas tras koncertowych promujących album w całej Polsce. 9 maja 2011 roku ukazało się DVD „Czesław Śpiewa Solo Act”, które zaledwie kilka dni po premierze osiągnęło status złotej płyty.
Obecnie zespół jest w trakcie nagrywania płyty „Czesław Śpiewa Miłosza”, nowego projektu z muzyką do poezji Czesława Miłosza.
 
Zespół wystąpi w składzie:
Czesław Mozil – wokal, akordeon
Martin Bennebo Pedersen – akordeon
Hans Find Meoller – gitara
Marie Louise von Bullow – kontrabas, gitara basowa
Troels Drasbeck – perkusja

Info: TCK

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.