Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Cinemarzenie - TCK zaprasza w marcu

Cinemarzenie marzecMarcowe projekcje w ramach cyklu Cinemarzenie to spotkanie z kinem amerykańskim, i to tym najwyższego sortu. Liczby nie kłamią. Trzy prezentowane przez nas filmy zgromadziły 7 Oscarów i aż 19 nominacji, a „Birdman” w reżyserii Alejandro Gonzáleza Iñárritu okazał się największym wygranym gali rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Mimo że kinematografia zza oceanu kojarzyć się może przede wszystkim ze studyjnym modelem produkcji, każdy z filmów, który zaprezentujemy, odznacza się mocnym pierwiastkiem autorskim. Czego potwierdzeniem mogą być laury na Sundance Film Festival czy w Cannes.

To właśnie na najważniejszym europejskim festiwalu doceniony został „Foxcatcher” (projekcja 8 marca). Jego autor Bennett Miller nagrodzony został Złotą Palmą dla najlepszego reżysera. W swoim filmie bardzo uważnie przygląda się toksycznej relacji, jaka zawiązała się pomiędzy aspirującym do olimpijskiego wyjazdu zapaśnikiem a trenującym go multimilionerem. Film, który inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami, to dwie fantastyczne aktorskie metamorfozy - kojarzonego z kinem komercyjnym Channinga Tatuma i popularnego aktora komediowego Steve’a Carella.

Świetna męska kreacja to także znak rozpoznawczy „Birdmana” (15 marca), obrazu, który zgromadził oscarowego wielkiego szlema - najlepszy film, reżyseria, scenariusz i zdjęcia. W rolę sfrustrowanego aktora próbującego odzyskać nadszarpnięty występem w superprodukcji wizerunek wciela się Michael Keaton. A rola ta jest mu wyjątkowo bliska, bowiem sam przez długi czas kojarzony był przede wszystkim z postacią Batmana, w którą wcielił się dwukrotnie. Film Alejandro Gonzáleza Iñárritu to jednak nie tylko podana w oryginalny sposób historia osobliwego come backu, ale także prawdziwy wizualny majstersztyk.

Ostatnie marcowe spotkanie (22 marca) będzie dowodem na to, że film muzyczny ma wiele twarzy. Tę najbardziej zaskakującą odsłoni „Whiplash Damiena Chazelle’a, który - co może stanowić pewne zaskoczenie - fabularnie ma całkiem sporo wspólnego z „Foxcatcherem”. To opowieść o młodym perkusiście marzącym o tym, by zostać legendą muzyki jazzowej. Droga do tego wiedzie przez szkolną orkiestrę, na której czele stoi despotyczny nauczyciel. Cena za osiągnięcie celu może okazać się wyjątkowo wysoka. Nagrodzony trzema Oscarami „Whiplash” wcześniej okazał się prawdziwą sensacją Sundance Film Festival, zdobywając najważniejsze laury. Takiego filmu muzycznego jeszcze nie było!

Projekcje połączone z dyskusją odbywają się w niedziele 8, 15 i 22 marca o godzinie 16 w tarnowskim kinie Marzenie (ul. Staszica 4).

Bilety w cenie 12 zł można kupić w kasie kina oraz za pośrednictwem strony internetowej. Zachęcamy też do śledzenia fanpage’a cyklu na Facebooku!

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.