Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Cinemarzenie: Pani Zemsta [29.05] kino Marzenie

Cinemarzenie: Pani Zemsta [29.05] kino Marzenie

Kolejny film z cyklu Cinemarzenie, to druga z trzech propozycji azjatyckiego kina, "Pani Zemsta", którą wyreżyserował aktywnie działający w Korei Południowej Chan-wook Park.

Projekcja filmu odbędzie się w niedzielę 29 maja o godz. 15:00. Bilety w cenie 9 zł.

 

 

 

Opis filmu:
"Są dobre i złe uprowadzenia. Z dobrym uprowadzeniem masz do czynienia wtedy, gdy porywasz dzieciaka, a gdy jest już po wszystkim, zwracasz go całego i zdrowego rodzicom."
Ten słynny cytat pojawił się w Panu Zemście, pierwszym filmie z nagradzanej "Trylogii Zemsty" Park Chan-wooka, jako komentarz do akcji, która poszła niezupełnie zgodnie z planem.

Te same słowa powracają w Pani Zemście, najnowszym filmie "Trylogii". I o ile już za pierwszym razem zwiastowały coś niedobrego, to teraz prowadzą do jeszcze większej tragedii, śmierci i słusznego gniewu.
Oto historia Lee Geum-ja, pięknej i śmiertelnie niebezpiecznej młodej kobiety, na poły anioła i demona, równie spokojnej, co pełnej furii.

Uczęszczając jeszcze do liceum, Geum-ja stanęła przed problemem niechcianej ciąży i zwróciła się o pomoc do człowieka najgorszego z możliwych. Zapewnił jej dach nad głową i jedzenie, lecz w zamian zażądał więcej, niż mogła się spodziewać. Gdy było po wszystkim, Geum-ja została skazana na 13 lat więzienia za morderstwo na małym chłopcu, zaś jej córka została adoptowana przez obcych ludzi.

Dekada spędzona w więzieniu nie poszła jednak na marne. Za sprawą morderstwa tego chłopca kryło się o wiele więcej, niżby wskazywało zachowanie Geum-ja, a z całą pewnością więcej, niż wiedziała policja. Te 13 lat upłynęło jej na planowaniu zemsty za to, przez co musiała przejść - zawieraniu sojuszy z współwięźniami i konstruowaniu misternej intrygi.

Świeżo po wyjściu z więzienia, przepełniona chęcią zemsty, Geum-ja zatrudnia się w piekarni i zaczyna wprowadzać w życie swój złożony plan. Kobiety, z którymi siedziała w więzieniu, także zostały z niego zwolnione, a każda z nich ma do odegrania ważną rolę. Wszystko toczy się właściwym torem, a Geum-ja jest gotowa, by zrealizować swoje zamierzenia, gdy nagle odnajduje swoją straconą przed laty córkę.
"Każdy popełnia błędy. Jednak gdy grzeszysz, musisz za to odpokutować.

reżyseria: Chan-wook Park
scenariusz: Chan-wook Park, Seo-Gyeong Jeong
premiera: 20 stycznia 2006 (Polska) 29 lipca 2005 (Świat)
produkcja: Korea Południowa
gatunek: Dramat, Thriller
czas: 112 min.

Info: TCK

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.