Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Cinemarzenie: Hawana - miasto utracone [03.04]

CinemarzenieW związku z remontem sali kina Marzenie, kwietniowe seanse i spotkania w ramach cyklu odbywać się będą w Piwnicach TCK. Dzień (niedziela) i godzina (15:00) pozostają bez zmian. Wstęp 5 zł.

 

 

 

Hawana - miasto utraconeHavana 1958 roku to miejsce nieustającej zabawy, nocnych uciech i niedozwolonych, przyciągające znudzone towarzystwo obu Ameryk. Jednym żyje się tu beztrosko, innym jednak ciążą dyktatorskie rządy Batisty. Kraj zalewa rewolucja. Podczas gdy bojownicy pod wodzą Fidela Castro i Ernesto "Che" Guevary szykują się do zajęcia miasta, Fico Fallone (Andy Garcia) - właściciel El Tropico, najlepszego w Havanie muzycznego klubu nocnego - walczy by zachować rodzinę i miłość kobiety.
 

Nie wie, że jego klub stanie niedługo się czymś więcej niż tylko ulubionym przez gości miejscem rozrywki.
Obserwuje to wszystko Amerykanin, Pisarz (Bill Murray). Widzi jak rewolucja zmienia wszystko wokół, a wir wypadków wciąga nieuchronnie Fico Falone, który nie może już nic zrobić. Na jego oczach ginie kultura, niszczone jest wszystko co było jego światem, zmieniają się ludzie. Tylko miłość do kubańskiej muzyki pozwoli zachować najcenniejsze wspomnienia zawsze żywe.
Ten film to nostalgiczna i zmysłowa pieśń miłosna...

"Havana - miasto utracone" wraca do Havany w momencie jej rozkwitu, na Kubę, ale tą nieznaną dziś. Cofając się do historii, odnajdujemy świat młodości bohaterów słynnego "Buena Vista Social Club". I tak jak tamten, kultowy już film przypomniał najlepsze czasy kubańskiej muzyki i roztańczona Havanę przed rewolucją, tak i ten powraca do epoki, gdy najsłynniejsi kubańscy muzycy zachwycali słuchaczy niepowtarzalnym dźwiękiem i porywającym rytmem - tym co uczyniło Hawanę "Perłą Antyli".

W ścieżce dźwiękowej filmu znalazło się całe bogactwo muzyki kubańskiej. To ona tworzy najpełniej obraz Kuby i Havany. Fascynującej kultury, która w pełni wyraża się poprzez muzykę, taniec i poezję. Kultury bogatej i barwnej, bo wyrosłej z wielu tradycji: europejskiej, afrykańskiej i indiańskiej, z chrześcijaństwa i kultu santoria. Z burzliwej historii i krwawej rewolucji. Z temperamentu mieszkańców Kuby, jej klimatu i piękna - wyspy tropikalnej zieleni oblanej lazurowym morzem i zatopionej w błękicie południowego nieba.
Poznajmy historię ziemi, z której nie można wygnać rytmu. Nawet gdy opuścisz Kubę, ten rytm na zawsze pozostanie w tobie...

Kraj: USA Rok produkcji: 2005 Czas: 143 min.
Tagi: Dramat

Reżyseria: Andy Garcia
Scenariusz: Andy Garcia / G. Cabrera Infante
Obsada: Lorenzo Feijóo / Juan Fernández / Enrique Murciano / Andy Garcia / Inés Sastre / William Marquez / Bill Murray /Dustin Hoffman / Richard Bradford / Julio Oscar Mechoso / Dominik García-Lorido / Jsu Garcia / Nestor Carbonell / Tomas Milian/ Steven Bauer

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.