Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Cinemarzenie: Good Night and Good Luck

Cinemarzenie: Good Night and Good LuckTym razem George Clooney stanął po drugiej stronie kamery i nakręcił niezwykły film o gęstej atmosferze lat 50. oraz działaniu telewizji amerykańskiej. W centrum postawił wybitną i charyzmatyczną postać dziennikarza Edwarda Murrowa.

Legendarny dziennikarz stacji CBS, Edward R. Murrow, w połowie lat 50. wypowiedział medialną wojnę senatorowi Josephowi McCarthy'emu, inicjatorowi kampanii, w której znane osobistości ze świata amerykańskiej polityki, kultury i show biznesu oskarżane były o działalność na rzecz komunistów. Działania Murrowa i Freda Friendly'ego, producenta prowadzonego przez niego programu, przyczyniły się do zakończenia działalności McCarthy'ego i Komisji Parlamentarnej do Spraw Działań Antyamerykańskich.

To spojrzenie na telewizję współczesną przez pryzmat jej działalności w latach 50-tych. Film rozpoczyna i kończy się sceną przyjęcia, które miało miejsce w 1958 roku, kilka lat po wydarzeniach, o których wspomniałem wyżej. Edward R. Murrow odbiera nagrodę i staje przed swoimi kolegami z branży by wygłosić znaczące przemówienie. Ostrzeżenie, jakie pada z jego ust, do dziś wydaje się aktualne, mało tego - choć ma już niemal 50 lat, zdecydowanie przewiduje, jaki obraz będzie miała telewizja dzisiaj. Rządzą w niej bowiem sponsorzy i wyniki oglądalności, schlebianie tanim gustom i coraz większa infantylizacja. Telewizja coraz bardziej oddala się od misji jaką mogłaby nieść, od wartości jakich mogłaby dostarczać. Telewizja mogłaby mieć ogromne znaczenie w kształtowaniu społecznych postaw, woli jednak ścigać się w poprawianiu wyników.

Kino Marzenie, 22 stycznia.

Seans: 16:00
Bilety: 9zł

czas trwania: 1 godz. 33 min.
gatunek: Dramat, Polityczny
premiera: 24 lutego 2006 (Polska) 1 września 2005 (Świat)
produkcja: Francja, Japonia, USA, Wielka Brytania
reżyseria: George Clooney
scenariusz: Grant Heslov, George Clooney

Obsada:
David Strathairn - Edward R. Murrow
Robert Downey Jr. - Joe Wershba
Patricia Clarkson - Shirley Wershba
Ray Wise - Don Hollenbeck
Frank Langella - William Paley
Jeff Daniels - Sig Mickelson
George Clooney - Fred Friendly
Tate Donovan - Jesse Zousmer
Thomas McCarthy - Palmer Williams
Matt Ross - Eddie Scott
Robert John Burke - Charlie Mack
Grant Heslov - Don Hewitt
Alex Borstein - Natalie

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.