Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

CINEMARZENIE - Dobre kino w Marzeniu

CINEMARZENIE - Dobre kino w Marzeniu (plakat pierwszej części tego cyklu)

Lato już skończone, jesień wchodzi do miasta z impetem, czerwieniąc liście i policzki przechodniów. Podróżne walizki, niestety już puste, od dawna spoczywają w kącie szafy i jedyne, co pozostaje, to marzyć o kolejnych wakacjach. O czasie niezbornego lenistwa a może o intensywnym poszukiwaniu przygód i nowych ekscytacji? Zamiast poddawać się nostalgii, wstąp na pokład filmowy. Jego niepowtarzalna aura przywróci poczucie bycia w podróży, do której w nowym cyklu spotkań filmowych zaprasza nowa twarz Tarnowskiego Centrum Kultury – Joanna Chludzińska.

Wraz z końcem października startuje zupełnie nowa formuła – CINEMARZENIE.
 

Będzie to szereg niedzielnych spacerów po mapie światowej kinematografii, z nastawieniem na filmy ambitne i wyróżnione na najlepszych festiwalach (Berlin, Wenecja, Cannes, Sundance...). Jest to niebywała okazja do zapoznania się ze specyfiką każdego z festiwali oraz tym, co najbardziej smakowite w kinie najnowszym. Nie mniej jednak, nie zabraknie także projekcji sięgających pamięcią wstecz, do klasyki, jak i rodzimej sztuki filmowej.

Na szczególnie wytrwałych i dociekliwych kinomanów czekają intrygujące konkursy i atrakcyjne nagrody.

Na projekcje i spotkania zapraszamy dotychczasowych bywalców czwartkowych EKSTRA FILMÓW oraz młodzież szkół średnich i studentów pragnących czegoś więcej niż telewizyjny serial. Niedzielne popołudnia to doskonała pora na spotkanie z dobrym kinem.

Zaczynamy jeszcze w czwartkowy wieczór 28 października filmem Fatiha Akina GŁOWĄ W MUR” (28.10.10, godz.18.00) by na kolejnych niedzielnych spotkaniach odszukać własne miejsce na świecie - tak jak postacie EXILSTony’ego Gatlifa (niedziela 31.10.10, godz.15.00). W wędrówce aż do granic wyobraźni prowadzącej do KRAINY TRAW (7.11.10r.g.15.00), niewątpliwe pomocny będzie otwarty na nowe horyzonty umysł iDOBRE SERCE (7.11.10, godz.15.00), niewątpliwe pomocny będzie otwarty na nowe horyzonty umysł i (21.11.10, godz.15.00). Bo nigdy nie wiadomo, co nas spotka po drodze, którą nogą wstaniemy z "NIEZASŁANYCH ŁÓŻEK(14.11.10, godz. 15.00) i jak potoczą się nasze dalsze losy. Jedno jest pewne: „CZEKA NA NAS ŚWIAT” (28.11.10, godz.15.00).


Zapraszam do Kina „Marzenie” w dziewicze rejony filmu, głębokie morza wzruszeń. Odmienimy wszystkie czasy i życiowe przypadki. Żadna z granic nie będzie nam straszna!

Asia Chludzińska

Tarnowskie Centrum Kultury

Info: TCK

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.