Polecane imprezy

Karaoke - Klub Balanga
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Cinemarzenie - Dobre kino w Marzeniu powraca po wakacyjnej przerwie

Cinemarzenie - Dobre kino w MarzeniuWe wrześniu gasną wakacyjne nastroje, w życie codzienne wkrada się rutyna pracy czy szkoły, wraca stary porządek. Kino jest jednak tym miejscem, które uwielbia nostalgiczne powroty, rozpamiętywania, wspomnieniowy tryb narracji. Dlatego też postanawiamy w pierwszych odsłonach jesieni cofnąć się kilka kroków, przywołać chociaż na chwilę lato, jego spontaniczność i aurę przygody.

Trzy filmy przywołają w nas wakacje. Oczywiście każdy z nich zrobi to na swój sposób. Wraz z „Latem miłości” Pawła Pawlikowskiego wyruszymy na brytyjską prowincję, której leniwy i spokojny czas odmierza pianie koguta, przyroda atakuje swoją zielonością, wszystko wokół krzyczy, że świat jest piękny. Młodzi bohaterowie przeżyją pierwsze zakochania i miłosne zawroty głowy. Zaczną odkrywać własną seksualność. Ich wstyd zmiesza się z bezczelnością. Nadejdzie totalne szaleństwo zmysłów w pełnych niuansów opowieściach o dojrzewaniu.

W kolejną niedzielę wybierzemy się do Genui, wraz ze zdobywcą Oscara za rolę jąkającego się króla – Colina Firtha, który tym razem wcieli się w nieco zblazowanego profesora, pragnącego odmiany życia. Po śmierci żony wszystko wydaje mu się bezbarwne i jałowe. Włoskie, palące słońce, tajemnicza atmosfera labiryntowego miasta pozwolą mu na nowe doświadczenia. Także jego córki będą mogły zasmakować aury tego miejsca, odkryć jego atuty, ale i sparzyć się swoją młodzieńczą naiwnością. Jak na jedno lato – dużo się wydarzy. Będzie duszno i gęsto od emocji.

Po filmie Michaela Winterbottoma zapraszamy na „Meduzy” – debiut fabularny izraelskiego pisarza – Etgara Kereta, który zdążył już pozyskać sobie polskiego czytelnika, a to głównie za sprawą czarnego, ciętego humoru i piętrzenia absurdalnych opowieści, spotykających się jednak w jednym punkcie. Ten styl narracji z kart swoich książek przeniósł na medium filmowe w zaskakująco dobry sposób. Tym razem połączył ze sobą trzy historie, które na pierwszy rzut oka wydają się nie do pogodzenia. Jest świeżo upieczona mężatka, która złamała nogę i nie pojedzie teraz na miesiąc miodowy na Karaiby. Gdzieś obok żyje zdruzgotana po rozstaniu młoda kobieta, w której ramiona prosto z morza wyłania się rudowłosa dziewczynka. A to dopiero pierwsze 5 minut filmu…

Na prelekcje, projekcje i dyskusje zaprasza Tarnowskie Centrum Kultury oraz Asia Chludzińska.

Bilety w cenie 9 zł. Seanse odbywają się kinie Marzenie o godz. 15:00.

Info: TCK

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.