Polecane imprezy

Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Cena władzy: Makbet - Tarnowski Teatr

Makbet - Tarnowski Teatr17 grudnia br., na tarnowskiej scenie odbędzie się premiera najsłynniejszej sztuki poświęconej zdobyciu i sprawowaniu władzy – „Makbeta” Williama Szekspira. Spośród wielu wątków, jakie sztuka Szekspira porusza, pojawia się również pytanie: jaka jest cena sprawowania władzy?

Pytanie bynajmniej nie jest retoryczne, bo choć minęło wiele czasu od momentu powstania tragedii o tanie Kawdoru, a potem królu Szkocji, choć zmieniły się epoki i ustroje polityczne, istota sprawowania władzy i mechanizmy jej utrzymywania aż tak bardzo nie uległy zmianie.

Nawiązując do przesłania, jakie niesie ze sobą sztuka, Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego organizuje warsztaty dla samorządowców z zakresu zagrożeń, jakie powoduje brak kontroli nad osobami sprawującymi władzę.

Warsztaty, w formie wykładu i referatów, poprowadzą pracownicy Fundacji Instytutu Myśli Obywatelskiej im. Stańczyka w Krakowie – prawnik oraz socjolog. Planowany wykład nosi tytuł „Władza to pokusa, siła niszcząca czy zaszczyt i zobowiązanie? Problemy sprawowania władzy na różnych szczeblach w demokracji”, zaś referaty poświęcone będą możliwości kontroli społecznej nad przedstawicielami władzy, dostępowi do informacji publicznej oraz organizacjom strażniczym w Polsce i Małopolsce.

Warsztaty, zaplanowane na 15 grudnia 2011 (czwartek) na godz. 12 (czas trwania: około 2 godz.), adresowane są do przedstawicieli władz lokalnych z regionu tarnowskiego – radnych szczebla powiatowego, gminnego i wojewódzkiego oraz posłów.

Info: Tarnowski Teatr

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.