Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

Cała Polska leczy nadciśnienie

Cała Polska leczy nadciśnienie 17 maja obchodzony jest Światowy Dzień Nadciśnienia Tętniczego.  Między innymi ciśnienie można zmierzyć w godz. 12-16 podczas otwartej Akademii Zdrowia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Ponadto w czasie imprezy organizowanej przez Centrum Zdrowia Tuchów za darmo można wykonać EKG, USG, zbadać wzrok i porozmawiać ze specjalistami na tematy dotyczące odżywiania i profilaktyki prozdrowotnej.

Według Światowej Organizacji Zdrowia co roku na świecie z powodu nadciśnienia umiera blisko 9 i pół miliona osób. Czyni to tą chorobę najczęstszym czynnikiem ryzyka śmierci. Specjaliści określają nadciśnienie jako chorobę cywilizacyjną, która staje się epidemią XXI wieku. W związku ze Światowym Dniem Nadciśnienia otwarte pomiary organizowane są w szkołach i na uczelniach w wielu miastach w kraju. Organizatorzy tych działań usiłują obalić mit, że problemy z wysokimi wartościami ciśnienia mogą mieć jedynie osoby starsze.

Wciąż obniża się wiek chorych, co spowodowane jest między innymi problemem z nadwagą i otyłością. Z badań epidemiologicznych wynika, że co trzeci Polak ma nieprawidłowe ciśnienie krwi. Tylko około 40 proc. osób zdaje sobie z tego sprawę, a blisko połowa, wiedząc o nadciśnieniu, nie leczy go lub robi to nieskutecznie.

Uczestnicy akcji pod hasłem Nauka wychodzi na zdrowie, zorganizowanej w Instytucie Ochrony Zdrowia PWSZ  mogą dowiedzieć, jak radzić sobie ze stresem i zapobiegać nadciśnieniu?  Jak mówi ekspert Akademii Zdrowia CZT prof. Paulin Moszczyński u zdecydowanej większości pacjentów rozpoznaje się tak zwane nadciśnienie samoistne. Wśród jego przyczyn podkreślany jest udział genów, ale też diety i stresu.  Więcej na temat leczenia nadciśnienia w jednym  z wykładów Akademii Zdrowia na stronie Centrum Zdrowia Tuchów:

http://www.czt.com.pl/akademia-zdrowia-art,277,0

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.