Polecane imprezy

Studencka środa- Kwazar Bowling Club
Ostra PROMOCJA - McDoner Kebab
Karaoke - Klub Balanga

KALENDARZ IMPREZ

<<  Pazdziernik 2016  >>
PnWtSrCzPtSbNd
       2
      

BZ WBK Press Foto 2012 - już dziś wernisaż wystawy!

BZ WBK Press Foto 2012 - już dziś wernisaż wystawy!Tarnowskie Centrum Kultury, Bank Zachodni WBK oraz Rzeczpospolita zapraszają na wernisaż najlepszych polskich fotografii prasowych BZ WBK Press Foto 2012. Wernisaż odbędzie się 12 września 2012 roku o godzinie 18.00.

BZ WBK Press Foto 2012 - wystawa pokonkursowa, fotografie laureatów 8 edycji jednego z największych i najbardziej prestiżowych konkursów fotografii prasowej w Polsce. Tegoroczna edycja konkursu zgromadziła rekordową liczbę uczestników. Swoje prace nadesłało aż 483 fotoreporterów z całej Polski. Ich prace oceniało profesjonalne jury, któremu przewodniczyła Anna Brzezińska-Skarżyńska, redaktor naczelna redakcji fotograficznej Polskiej Agencji Prasowej PAP. W tym roku uczestnicy mogli nadsyłać zdjęcia pojedyncze oraz fotoreportaże do ośmiu kategorii konkursowych oraz do kategorii specjalnej – Fotokast. Nową kategorią, wprowadzoną w tej edycji konkursu, jest Foto+, gdzie zgłaszane są prace poddane obróbce w programach graficznych.

W ramach konkursu nagrodzono 46 fotoreporterów, do których trafiło 55 nagród i wyróżnień o łącznej wartości blisko 130 tysięcy złotych. Laureatami najważniejszych nagród zostali:
- Zdjęcie Roku – Tomasz Lazar (freelancer), za fotografię dokumentującą zatrzymanie manifestantów w Harlemie (Nowy Jork, USA) podczas demonstracji przeciwko agresji policji oraz nierównościom w zarobkach.
- Nagroda Rzeczpospolitej – Paweł Supernak (Polska Agencja Prasowa PAP), za zdjęcie
ze spotkania Prezydenta USA Baracka Obamy z kombatantami II wojny światowej  podczas wizyty w Polsce.
- Nagroda Banku Zachodniego WBK – Mateusz Dopierała (freelancer), za fotoreportaż
z pierwszego turnieju szachowego w Poznaniu, w którym mogły startować przedszkolaki.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie www.bzwbkpressfoto2012.pl

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich nagrodzonych zdjęć podczas wystawy pokonkursowej, która będzie prezentowana w Galerii Tarnowskiego Centrum Kultury, Rynek 5, od 13 do 29 września 2012 roku. Galeria czynna od poniedziałku do soboty, w godzinach 10.00-18.00. Bilety w cenie 3 zł i 2 zł(ulgowy).

1. NAGRODA RZECZPOSPOLITEJ
Paweł Supernak (PAP)
Prezydent USA Barack Obama wita się ze zgromadzonymi na Placu Piłsudskiego kombatantami i żołnierzami po złożeniu wieńca przed Grobem Nieznanego Żołnierza podczas wizyty w Warszawie.
Warszawa (Polska), 27 maja 2011 r.

2. ZDJĘCIE ROKU
Tomasz Lazar (Freelancer)
Zatrzymanie manifestantów w Harlemie (Nowy Jork, USA) podczas demonstracji przeciwko agresji policji oraz nierównościom w zarobkach.
Nowy Jork (USA), 16 czerwca 2011 r.

Info: TCK

Wykorzystanie, przetwarzanie, powielanie, modyfikacja i publikacja treści zawartych w serwisie NocnyTarnow.pl, jak również wykorzystanie ich zawartości w jakikolwiek sposób wymaga uprzedniej pisemnej zgody wydawcy.

Created: Tom X.